Pasaulyje

2019.08.13 10:13

Skrydžius ką tik atnaujinusiame Honkongo oro uoste vėl susirinko protestuotojai

atnaujinta 12.25
BNS2019.08.13 10:13

Šimtai prodemokratinių protestuotojų antradienį surengė naują demonstraciją Honkongo oro uoste po ankstesnę dieną vykusių didelių neramumų, privertusių uždaryti šį judrų tarptautinį oro susisiekimo centrą. Antradienį skrydžius atnaujinus, netrukus lėktuvų eismas ir vėl buvo sutrikdytas.

Oro uoste per naktį buvo pasilikę tik saujelė protestuotojų, o anksti ryte skrydžiai buvo atnaujinti. Tačiau iki popietės terminale vėl susirinko keli šimtai demonstrantų, atsiliepusių į raginimą dalyvauti naujame mitinge.

Demonstrantai antradienį užblokavo keleivius prie išvykimo vartų keliose šio miesto tarptautinio oro uosto vietose, praėjus parai po sėdimojo protesto, privertusio tarnybas sustabdyti visus skrydžius.

Abiejuose oro uosto terminaluose protestuotojai užtvėrė takus, vedančius prie išvykimo vartų, tačiau kelioms dešimtims keleivių pavyko pro juos prasiveržti.

Protestuotojai, apsirengę jų judėjimo simboliu tapusiais juodais drabužiais, tęsia jau ilgiau kaip du mėnesius šioje autonominėje teritorijoje vykstančias demonstracijas. Šiuos neramumus pirmiausiai išprovokavo dabar jau įšaldytas įstatymo projektas, numatantis, kad įtariamieji gali būti išduodami teismams žemyninėje Kinijoje, bet vėliau protestuotojai pradėjo reikšti platesnius reikalavimus imtis demokratinių reformų.

Demonstrantai skandavo „Palaikykite Honkongą, palaikykite laisvę“, o tuo metu keleiviai, mėginantys patekti į nauju laiku paskirtus arba vėluojančius reisus, skubėjo per terminalą, tempdami savo bagažą.

Tarnybos atšaukė visus nuo pirmadienio popietės turėjusius vykti skrydžius, oro uosto pastatą užplūdus tūkstančiams protestuotojų.

Darbas buvo atnaujintas antradienį paryčiais, bet dėl didelio skaičiaus atšauktų reisų skrydžių tvarkaraštis tebėra smarkiai sutrikdytas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt