Pasaulyje

2019.08.13 08:40

Per išpuolį Sidnėjaus centre subadyta moteris

atnaujinta 9.19
BNS2019.08.13 08:40

Australijos policija antradienį areštavo vyrą, subadžiusį vieną moterį ir persekiojusį kelis kitus žmones Sidnėjaus centre, kol užpuoliką sutramdė praeiviai, įvykio liudininkai sakė naujienų agentūrai AFP.

Australijos žiniasklaidos transliuotame vaizdo įraše matyti, kaip peilį laikantis vyras užšoko ant automobilio stogo ir šaukė „Allahu Akbar“ (arab. „Dievas visų didesnis“) ir „Nušaukit mane!“

Liudininkė Megan Hayley sakė, kad maždaug po pietų pertraukos jaunas vyras, ginkluotas dideliu virtuviniu peiliu, vijosi kelis žmones judriame biurų rajone, o „kiti penki ar šeši [žmonės] bėgo jam iš paskos, mėgindami jį sustabdyti. Jie ji pagavo ir sutramdė“, prispaudę užpuoliką kėdėmis ir plastikine dėže prie dviejų populiarių kavinių miesto centre, AFP pasakojo moteris.

Policija nurodė, kad įtariamasis buvo sulaikytas, o sužeistos moters būklė stabili. Pranešimų apie kitus sužeistus žmones negauta, nors „tas pats pažeidėjas kelis kartus mėgino smogti peiliu“.

Išpuolį taip pat matęs 24 metų Edwardas Wongas sakė, kad užpuoliko „smakras ir krūtinė atrodė sukruvinti“.

Policija gyrė užpuoliką sutramdžiusių praeivių drąsą.

„Artintis prie asmens... esant aiškių subadymo peiliu ženklų – tie žmonės yra didvyriai“, – sakė policijos atstovas Gavinas Woodas.

Policija nurodė gavusi pranešimų apie užpuoliko šūksnius per šią ataką, bet kol kas nenustatė jo veiksmų motyvų.

„Šiuo metu atrodo, kad tai nebuvo išprovokuota“, bet policija šiuo metu neatmeta jokių versijų, pridūrė atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.