Pasaulyje

2019.08.13 08:09

Honkongo oro uostas iš dalies atnaujino darbą

Neringa Šarmavičiūtė, ELTA2019.08.13 08:09

Honkongo tarptautinis oro uostas antradienį iš dalies atnaujino savo darbą, bet šimtai skrydžių vis dar lieka atšaukti.

Pirmadienį tūkstančiams demokratijos siekiančių protestuotojų susirinkus į Honkongo oro uostą, buvo sustabdytas oro uosto darbas, atšaukti išvykstantys ir atvykstantys skrydžiai.

Anksti antradienį oro uosto išvykimo salėje buvo registruojami keleiviai su bagažais, o informacinėje lentoje rašoma, kad keli lėktuvai yra laipinami arba jau ruošiasi išskristi. Vis dėlto panašu, kad neramumai oro uoste dar toli gražu nesibaigė, šimtai skrydžių tebėra atšaukti.

Nors antradienio rytą oro uoste buvo likęs nedidelis būrys protestuotojų, aktyvistai ragina antradienio popietę surengti oro uoste dar vieną protestą. Kol kas neaišku, ar tūkstančiai protestuotojų antradienį vėl susirinks protestuoti.

Pirmadienio protestą paskatino pasipiktinimas dėl tariamo policijos brutalumo, demonstrantai tvirtino, kad per mitingą savaitgalį viena moteris neteko akies. Be to, paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip metro stotyje policininkai panaudojo prieš demonstrantus ašarines dujas.

Masiniai protestai Honkonge nerimsta jau dešimtą savaitę. Protestus paskatino prieštaringai vertinamas ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymo projektas. Nors vyriausybė atsisakė įstatymo projekto, protestai išaugo į platesnį nepasitenkinimą valdžia ir reikalavimus vykdyti demokratines reformas.

Demonstrantai reikalauja miesto vadovės Carrie Lam atsistatydinimo, demokratiškų rinkimų, paleisti per ankstesnius protestus areštuotus asmenis ir pradėti tyrimą dėl policijos jėgos naudojimo prieš protestuotojus.

Antradienį surengtos emocionalios spaudos konferencijos metu C. Lam paragino antivyriausybinius protestuotojus nestumti miesto į „bedugnę“. Rodėsi, kad Honkongo vadovė netrukus pravirks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.