Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.12 19:14

JAV nesuteiks pilietybės imigrantams, turintiems socialinių lengvatų

BNS 2019.08.12 19:14

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija pirmadienį paskelbė naujas taisykles, kurios leis nesuteikti pilietybės ar leidimo gyventi šalyje imigrantams, gaunantiems maisto talonus, nemokamą medicinos pagalbą arba kitokių socialinių lengvatų.

Naujosios taisyklės gali atimti viltį gauti pilietybę iš milijonų daugiausia Lotynų Amerikos kilmės migrantų, kurie dirba už mažą atlygį ir iš dalies yra priklausomi nuo socialinių lengvatų, kad išgyventų.

Be to, nauja tvarka veikiausiai uždarys duris neturtingiems ir žemesnės kvalifikacijos migrantams, dar neatvykusiems į JAV, besiviliantiems teisėtai įsitvirtinti šalyje.

Pristatydami naują „valstybės išlaikymo“ įstatymo apibrėžimą Baltieji rūmai pranešė, kad į Jungtines Valstijas negalės patekti migrantai, kuriems reikia valstybės paramos, o tie, kurie jau yra šalyje, negalės gauti žaliosios kortos arba JAV pilietybės.

„Siekiant apsaugoti išmokas Amerikos piliečiams, imigrantai privalo būti finansiškai savarankiški“, – Baltųjų rūmų pranešime cituojamas D. Trumpas.

„Daug pilietybės neturinčių asmenų ir jų šeimų pasinaudojo mūsų dosniomis viešosiomis išmokomis, ribotais ištekliais, kurie galėtų atitekti pažeidžiamiems amerikiečiams“

Naujosios taisyklės gali paveikti apie 22 mln. pilietybės neturinčių legalių JAV gyventojų ir maždaug 10,5 mln. nelegalių imigrantų, kurių daugelis jau seniai gyvena šalyje.

Baltieji rūmai nurodė, kad pusėje iš visų pilietybės neturinčių asmenų namų ūkių yra bent vienas žmogus, gaunantis nemokamą medicinos pagalbą pagal vyriausybinę programą „Medicaid“.

Pasak prezidento administracijos, 78 proc. namų ūkių, kur gyvena bent vienas nepilietis, turintis vidurinį arba žemesnį išsilavinimą, yra pasinaudoję bent viena socialinių lengvatų programa.

„Prezidento Trumpo administracija per valstybės išlaikymo taisyklę sutvirtina savarankiškumo ir asmeninės atsakomybės idealus, užtikrindama, kad migrantai galėtų patys save išlaikyti ir čia, Amerikoje, taptų sėkmingi“, – sakė JAV pilietybės ir imigracijos tarnybų direktoriaus pareigas einantis Kenas Cuccinelli.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi