Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.12 18:46

Kovok, kaip moki: du rusai apskundė be šalmo motociklu važiavusį Putiną

LRT.lt 2019.08.12 18:46

Dešimtims tūkstančių rusų šeštadienį protestuojant Maskvoje ir keliuose kituose didmiesčiuose, Vladimiras Putinas laiką leido toli nuo triukšmo ir neramumų – aneksuotame Kryme jis vėžinosi motociklais kartu su baikerių grupe „Naktiniai vilkai“. Nuotraukose ir vaizdo įrašuose pastebėję prezidentą be šalmo, du rusai apskundė V. Putiną institucijoms.

Advokatas iš Vladivostoko Maksimas Čikunovas kreipėsi į Sevastapolio Eismo saugos departamentą, prašydamas įvertinti, ar V. Putinas neįvykdė administracinio nusižengimo nepaisydamas kelių eismo taisyklių.

Kreipimesi, kurį cituoja meduza.io, rašoma, kad „pilietis, vardu Vladimiras Vladimirovičius Putinas, vairavo „Ural“ modelio motociklą su grupe nenustatytų asmenų nedėvėdamas būtinųjų saugos priemonių“.

Šeštadienį V. Putinas dalyvavo motociklų pasirodyme, organizuotame ultranacionalistinės baikerių grupės „Naktiniai vilkai“, pasižymėjusios palaikymo akcijomis Rusijos karui Ukrainoje, ten kovojantiems separatistams ir proginėmis kelionėmis po Europą, minint Raudonosios armijos žygį į Berlyną Antrojo pasaulinio karo metais.

View this post on Instagram

#байкшоу #путин

A post shared by Andrey Kulagin (@kulagin_am) on

Dėl tos pačios priežasties į Generalinę prokuratūrą kreipėsi Lipecko regiono deputatas Olegas Chomutinovas, išreiškęs susirūpinimą dėl prastą pavyzdį rodančio prezidento ir prašydamas apsvarstyti nuobaudos taikymo galimybę.

Kol kas nei Kremlius, nei Prokuratūros spaudos tarnyba ar Sevastopolio saugaus eismo prievaizdai skundų nepakomentavo, rašo „Meduza“.

Panašūs kreipimaisi į institucijas rašyti ir praėjusių metų gegužę, kai V. Putinas užfiksuotas vairuojantis sunkvežimį be saugos diržo. Tuomet, atidarant Krymo tiltą, bauda prezidentui skirta nebuvo motyvuojant tuo, kad oficialiai statiniui dar negaliojo kelių eismo taisyklės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi