Pasaulyje

2019.08.12 17:16

Kas penktas britas kaupia atsargas kietajam „Brexitui“: maisto ir vaistų iššluota už milijardus

ELTA2019.08.12 17:16

Baimindamiesi „Brexito“ be sutarties, britai jau prikaupė maisto, gėrimų ir vaistų atsargų už 4 mlrd. svarų sterlingų (4,31 mlrd. eurų), rodo naujausios apklausos duomenys.

Beveik kas penktas respondentas sakė pradėjęs kaupti maistą, gėrimus ar vaistus, skelbia finansinių paslaugų bendrovė „Premium Credit“.

74 proc. kaupiančiųjų tikino kaupiantys maistą, 50 proc. – vaistus ir kitus farmacijos produktus, o 46 proc. – gėrimus.

Daugelis ekspertų prognozuoja, kad chaotiškas Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES gali sukelti laikinus trukdžius įvairių produktų tiekimo grandinėje dėl ilgų eilių muitinėse.
Naujasis JK premjeras Borisas Johnsonas ne kartą tvirtino norintis išvesti britus iš Europos Sąjungos spalio 31 d., su išstojimo sutartimi, ar be jos.

B. Johnsonas reikalauja, kad ES pašalintų dalį buvusios premjerės Theresos May suderėtos išstojimo sutarties. Bendrijos šalių lyderiai ne kartą atmetė galimybę keisti jau suderintą susitarimą.

Trukdžių tiekimo grandinėje baiminasi ne tik gyventojai, bet ir verslas. Praeitą savaitę britų picerijų tinklas „Domino's“ paskelbė didinsiantis produktų atsargas. Apie trečdalis „Domino's“ picoms reikalingų produktų, pavyzdžiui, pomidorų padažas, yra įvežami į JK iš svetur.

Jau dukart atidėtas „Brexitas“ turėtų įvykti spalio 31 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt