Pasaulyje

2019.08.12 15:04

Rinkimų rudenį besitikintis Salvini agituoja ir paplūdimyje

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2019.08.12 15:04

Italijos Senato frakcijų lyderiai pirmadienį turėtų susitikti ir nuspręsti, kada rengti balsavimą dėl nepasitikėjimo Vyriausybe, kurio reikalauja vidaus reikalų ministras ir nacionalistinės „Šiaurės Lygos“ lyderis Matteo Salvini. Jis siekia išstumti iš valdžios savo koalicijos partnerius – Luigi di Maio populistinį „Penkių žvaigždžių judėjimą“ ir su juo susijusį ministrą pirmininką Giuseppe Conte.

Rugpjūtis Italijoje – beveik šventas atostogų mėnuo, bet M. Salvini siekia kuo greitesnių išankstinių rinkimų ir jau vykdo aktyvią rinkimų kampaniją. Kol kas – iš paplūdimio.

Čia su rinkėjais nusprendęs susitikinėti vidaus reikalų ministras sutiktas ir protestuotojų, ir rėmėjų, bet tylioji dauguma sako: politikai paplūdimyje ne vieta, ypač rugpjūtį, kai visi atostogauja.

M. Salvini laužo nusistovėjusias politines normas ir siekia išankstinių rinkimų rudenį. Šiuo metu laiku italai po Antrojo pasaulinio karo dar nėra balsavę, tokiu atveju rinkimams tektų pradėti rengtis jau vasarą, per atostogas. M. Salvini aktyviai demonstruoja, kaip tai daryti. Paplūdimys ir politika – ne visiems nesuderinama.

„Labai akivaizdu, ko nori Salvini. Politinę kampaniją jis vykdo jau nuo pat Europos Parlamento rinkimų. Jo populiarumas dėl itin griežtos antiimigracinės politikos šovė į viršų, jis susikūręs paprastų žmonių atstovo įvaizdį, italams tai patrauklu. Salvini nori tuo populiarumu pasinaudoti ir galbūt viliasi, kad jo „Šiaurės Lygai“ pavyks rinkimus laimėti pačiai vienai“, – sako „Reuters“ apžvalgininkas Gavinas Jonesas.

M. Salvini pareikalavo, kad abeji Italijos parlamento rūmai nutrauktų atostogas ir grįžtų balsuoti dėl nepasitikėjimo Vyriausybe. Šiandien Senato frakcijų lyderiai spręs, kada surengti tokį balsavimą.

„Krizė tikrai stiprina Italijos izoliaciją tarptautiniu lygmeniu ir Europos Sąjungoje. Izoliaciją, kuri prasidėjo jau šiai Vyriausybei prisiekus“, – pastebi politologė Maria Giulia Amadio Viceré.

Plačiau – Justino Vainilavičiaus reportaže nuo 8.39 min.

Žinios. Naujausios apklausos rodo: Gitanas Nausėda – didžiausią visuomenės pasitikėjimą turintis politikas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.