Pasaulyje

2019.08.12 14:39

Byrančią šalies ekonomiką Venesuela bandys spręsti stipriai didindama naftos gavybą

BNS2019.08.12 14:39

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro nurodė smarkiai padidinti naftos gavybą šalyje, kad būtų išspręstos socialinės problemos JAV sankcijų griežtėjimo sąlygomis.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė dekretą, kuriuo buvo užblokuotas Venesuelos valdžios institucijų turtas JAV jurisdikcijoje, į šį sąrašą įtraukiant Venesuelos centrinį banką ir valstybinę naftos kompaniją PDVSA. Sankcijos taip pat gali būti pritaikytos asmenims iš kitų šalių, teikiantiems paramą, prekes ar paslaugas į jų sąrašą įtrauktoms Venesuelos institucijoms ar įmonėms.

Anot N. Maduro, Venesuela privalo į šias sankcijas reaguoti padidindama gamybą.

„Mes turime kurti savus klestėjimo šaltinius, (...) padidinti PDVSA efektyvumą, padidinti naftos gavybą. Jei esame pajėgūs gavybą padidinti iki daugiau kaip 1 mln. barelių per parą, tai ar negalime pasiekti dukart didesnės? Nafta – tai Venesuelos turtas investavimui į sveikatos apsaugą, švietimą, būstą, maistą“, – kalbėdamas mitinge prieš JAV sankcijas savo šalininkams pabrėžė N. Muduro.

JAV griežtina sankcijas tuo metu, kai N. Maduro siekia įtvirtinti savo valdžią po to, ką Karakasas pavadino nepavykusiu Venesuelos opozicijos lyderio Juano Guaido valstybės perversmo mėginimu.

J. Guaido, kuris yra opozicijos kontroliuojamos Nacionalinės Asamblėjos lyderis, Venesuelos prezidentu pripažįsta JAV ir daugiau nei 50 kitų šalių.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos