Pasaulyje

2019.08.11 20:31

Buvęs šalies premjeras perspėja, kad Salvini gali išvesti Italiją iš ES

BNS 2019.08.11 20:31

Iš valdančiosios koalicijos Italijoje pasitraukęs Matteo Salvini galėtų išvesti šalį iš Europos Sąjungos (ES), sekmadienį perspėjo buvęs šalies ministras pirmininkas.

Vidaus reikalų ministras M. Salvini, šią savaitę paskelbęs apie jo partijos „Lyga“ pasitraukimą iš koalicijos su Penkių žvaigždučių judėjimu (M5S), neturi jokių principų, naujienų agentūrai AFP teigė ekspremjeras Enrico Letta.

„Vieną dieną jis gali sakyti, kad nori Europos, bet kitą dieną jis nori ją palikti. Su Salvini itališkasis „Brexit“ nėra neįmanomas“, – kalbėjo E. Letta, Italijos premjeru dirbęs nuo 2013 metų balandžio iki 2014 metų vasario.

„Lyga“ ir M5S parlamento rinkimų kampaniją 2018 metais vykdė remdamosios antieuropietiška darbotvarke, tačiau dabar yra atsitraukusios nuo reikalavimų išstoti iš eurozonos.

M. Salvini užėmus griežtą poziciją dirbant vidaus reikalų ministru, populistinė Vyriausybė pykosi su daugeliu partnerių ES, kai Italija uždarė savo uostus pabėgėliams.

Roma taip pat konfliktavo su Briuseliu dėl biudžeto asignavimų ir tikslų.

Tačiau šeštadienį M. Salvini pareiškė, kad išvesti šalį iš eurozonos arba ES „niekada nebuvo planuojama“.

„Italijoje tvyro visiškas politinis chaosas ir jis yra susijęs su Vyriausybės daugumos žlugimu“, – kalbėjo E. Letta.

M. Salvini iš 14 mėnesių Italiją valdžiusios koalicijos pasitraukė ketvirtadienį, apkaltinęs M5S ir judėjimo lyderį Luigi di Maio atsisakymu dirbti kartu svarbiausiais klausimais.

E. Letta pavadino M. Salvinį dideliu oportunistu, kurio pažiūros yra „ne tik suverenistinės ir rasistinės“, bet ir „antimigrantiškos bei antiintegracinės“.

Jis prognozavo, kad griuvus koalicijai tapo tikėtini pirmalaikiai parlamento rinkimai, o M. Salvini partija juose gali laimėti absoliučią daugumą.

„Tai būtų didelis pavojus šaliai“, – kalbėjo E. Letta.