Pasaulyje

2019.08.11 21:06

Turistų pamėgtoje Gran Kanarijoje siaučia gaisras

evakuota apie tūkstantis žmonių

Gran Kanarijoje keliose gyvenvietėse iš viso evakuota apie tūkstantis žmonių, dideliam miškų gaisrui priartėjus prie populiaraus tarp poilsiautojų Tamadabos nacionalinio parko.

Liepsnas ugniagesiai gesina iš lėktuvų ir sraigtasparnių. Kanarų salų valdžia sako, kad šiuo metu padėtis atrodo optimistiškai, bet įspėja: ir šeštadienį popiet atrodė, kad siautėjanti ugnis buvo suvaldyta, bet ji vėl atsinaujino naktį.

Iš viso per gaisrą jau sudegė tūkstančio hektarų teritorija. Aiškinantis, kas sukėlė gaisrą, sulaikytas 55-erių vyras, kuris netoli gaisro židinio šeštadienį dirbo su suvirinimo aparatu. Manoma, kad jis per neatsargumą ir sukėlė gaisrą.

„Šiandien paprašėme visos reikalingos papildomos pagalbos ugniai suvaldyti. Noriu pabrėžti, kad gaisras nėra suvaldytas. Tiesa, sakėme, kad padėtis gerėja. Bet tą patį sakėme ir vakar, o paskui naktį viskas vėl pakrypo į bloga. Todėl dabar sakome – visiškai suvaldytas gaisras bus tik tada, kai bus visiškai užgesintas“, – sakė Kanarų salų prezidentas Angelas Victoras Torresas.

Plačiau – reportaže (nuo 18.10 min.):

Panorama. Nepavejamoji penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo auksą: stengiausi dėl visos tautos