Pasaulyje

2019.08.11 19:53

Perspėjo, kad klimato pokyčiai spartėja, žmonija nespėja reaguoti

BNS 2019.08.11 19:53

Planetos klimato pokyčių procesai spartėja, o žmonija nespėja jiems pasiruošti ir reaguoti, interviu „ABC News“ pareiškė gamtosaugos aktyvistas, buvęs JAV viceprezidentas Alas Gore`as.

„Turime gerų ir blogų naujienų. Problemos dėl klimato užklumpa greičiau nei mes susitelkiame jas spręsti. Tačiau... stebime augantį aplinkosaugos aktyvumą“, – sakė jis.

A. Gore`as pabrėžė, kad klimato kaitą galima laikyti globalia krize, kuriai įveikti būtinas tarptautinis bendradarbiavimas, vadovaujant Jungtinėms Valstijoms.

„JAV ir tik JAV gali suteikti reikiamą vadovavimą, kad suburtų pasaulio žmones, būtų imtasis reikiamų veiksmų“, – pabrėžė A. Gore`as.

Jis teigė, jog tikėjosi adekvačios prezidento Donaldo Trumpo administracijos reakcijos į klimato pokyčių grėsmes, tačiau šie lūkesčiai nepateisino.

A. Gore`as 42-ojo JAV prezidento Billo Clintono prezidentavimo laikotarpiu, nuo 1993 iki 2001 metų, ėjo JAV viceprezidento pareigas. Šis gamtosaugos aktyvistas taip pat yra knygų autorius, verslininkas, buvęs JAV senatorius ir žurnalistas. 2007 metais A. Gore`as kartu su Tarpvyriausybine klimato kaitos komisija buvo apdovanotas Nobelio Taikos premija. 2007-aisiais A. Gore`o dokumentinis filmas „Nepatogi tiesa“ buvo įvertintas dviem Oskaro apdovanojimais.

Tuo tarpu dabartinio JAV prezidento D. Trumpo iniciatyva Jungtinės Valstijos 2017 metais pasitraukė iš Paryžiaus susitarimas dėl klimato kaitos, kuriuo JAV buvo įsipareigojusios šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iki 2025-ųjų sumažinti kiek daugiau nei ketvirtadaliu.