Pasaulyje

2019.08.11 19:24

Floridoje sulaikytas prekybos centre šaudynes surengti grasinęs vyras

BNS 2019.08.11 19:24

JAV Floridos valstijoje teisėsaugos pareigūnai sulaikė 26 metų Richardą Claytoną, pasisakantį už baltųjų rasės viršenybę, kuris feisbuke pagrasino surengti šaudynes „Walmart“ prekybos centre, skelbia televizijos kanalas ABC.

Vyras buvo suimtas rugpjūčio 9 d. po to, kai rugpjūčio 6 d. jis feisbuke perspėjo, kad po kelių dienų atgaus savo „AR-15“ šautuvą ir patarė kitą savaitę neiti į „Walmart“ prekybos centrą.

„Dar trys dienos ir baigsis lygtinio paleidimo laikotarpis ir tuomet atgausiu savo „AR-15“. Kitą savaitę neikite į „Walmart“, – parašė R. Claytonas.

Vyrui buvo pateikti kaltinimai dėl raštiškų grasinimų nužudyti ar sužaloti. Federalinis tyrimų biuras anoniminį pranešimą apie vyro žinutę feisbuke gavo praėjusį antradienį.

Tarnybos į šį atvejų sureagavo po to, kai rugpjūčio 3 d. 21 metų užpuolikas pradėjo šaudyti į žmones sausakimšame prekybos centre „Walmart“ El Paso mieste. Prieš šią ataką, nusinešusią 22 žmonių gyvybes, įtariamasis internete paskelbė manifestą prieš imigrantus.

El Pase šaudęs 21 metų Patrickas Crusiusas buvo suimtas ir apkaltintas tyčine žmogžudyste, už kurią gali būti skirta mirties bausmė.