Pasaulyje

2019.08.11 11:38

Po Rumunijos Vyriausybės langais protestavo 24 tūkst. piliečių

BNS2019.08.11 11:38

Rumunijos sostinėje Bukarešte tūkstančiai žmonių šeštadienį ragino Vyriausybę atsistatydinti. Protestas vyko praėjus lygiai metams po to, kai saugumo pajėgos brutaliai numalšino taikią demonstraciją.

Kaip skelbia Rumunijos naujienų agentūra „Agerpres“, skaičiuojama, kad prie Vyriausybės pastato Bukarešte buvo susirinkę 24 tūkst. protestuotojų. Jie mojavo šalies vėliavomis ir šaukė „Vagys!“ ir „Atsistatydinkite!“

„Šalis juda klaidinga kryptimi. Jauniems žmonėms nėra ateities, – naujienų agentūrai AFP sakė devyniolikmetis medicinos studentas Bogdanas Iliescu. – Norime Vyriausybės, kuri dirba mums, o ne gina savo interesus.“

Kita demonstracijos dalyvė, 60 metų Lenuta Iancu, sakė atėjusi protestuoti prieš „kasdienę neteisybę“, tokią kaip plačiai paplitusi politinė korupcija ir nustekenta sveikatos apsaugos sistema.

Šie du žmonės dalyvavo ir pernai rugpjūčio 10 dieną vykusioje taikioje protesto akcijoje, kuomet maždaug 80 tūkst. žmonių buvo išvaikyti panaudojant ašarines dujas, vandens patrankas ir gumines lazdas.

Tuomet buvo sužeista daugiau nei 450 žmonių. Taip pat buvo pateikta 700 skundų prieš saugumo pajėgas, tačiau praėjus metams, tyrimai prieš policijos vadovus vis dar stringa.

Rumunijos centro dešinės prezidentas Klausas Iohannis, smarkiai nesutariantis su socialdemokratų premjere Viorica Dancila, praėjusių metų įvykius pavadino „tragedija“ ir paragino policiją šį kartą nesigriebti jėgos.

Per šeštadienio demonstraciją taip pat buvo pagerbtas dviejų nužudytų paauglių, Alexandros ir Luizos, atminimas. Jų mirtis šokiravo šalį ir paskatino žmones išeiti į gatves.

Dėl šių mergaičių pagrobimo ir nužudymo jau prisipažino įtariamasis iš pietinio Karakalio miesto. Tarnybos sulaukė didžiulės kritikos po to, kai viena iš mergaičių, kuriai buvo 15 metų, net tris kartus skambino pagalbos numeriu pranešti, kad buvo pagrobta, tačiau policija laiku nesureagavo.

Dėl šio atvejo buvo atleisti keli aukšto rango pareigūnai, įskaitant policijos vadą Ioanį Budą ir vidaus reikalų ministrą Nicolae Mogą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt