Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.11 10:07

Taifūnas Kinijoje pražudė dešimtis, evakuoti teko milijoną žmonių

atnaujinta 17.42
BNS 2019.08.11 10:07

Kinijoje siaučiantis galingas taifūnas nusinešė mažiausiai 33 gyvybes, o dar 10 žmonių laikomi dingusiais, sekmadienį pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

Taifūnas „Lekima“ pasiekė Venlingo miestą, esantį už maždaug 300 km į pietus nuo Šanchajaus, šeštadienį 1 val. 45 min. vietos (penktadienį 20 val. 45 min. Lietuvos) laiku, pranešė Kinijos meteorologijos administracija.

Jongdzios apygardoje esančiame Vendžou uostamiestyje smarki liūtis sukėlė žemės nuošliaužą nuo kalno, užtvenkusią apačioje tekančią upę; vandens lygis per 10 minučių pasiekė 10 metrų.

Susidariusi patvanka vėliau pratrūko, ir žemyn nusirito galingas vandens srautas, šluodamas viską savo kelyje. Per šį incidentą žuvo mažiausiai 33 žmonės, skelbia „Xinhua“.

Prieš taifūnui pasiekiant sausumą, buvo evakuoti daugiau kaip 1 mln. žmonių, įskaitant 253 tūkst. Šanchajaus gyventojų.

Dėl stichijos buvo uždarytas Šanchajaus Disneilendas ir kai kurios kitos turistų mėgstamos vietos miesto istoriniame Bundo rajone upės krantinėje.

Valstybinė televizija CCTV nurodė, kad buvo atšaukta daugiau kaip 3 tūkst. skrydžių Šanchajaus, Hangdžou ir kelių kitų miestų oro uostuose, taip pat šiuose miestuose nekursuoja dalis traukinių.

Iki atogrąžų audros susilpnėjusi „Lekima“ sekmadienį palengva slenka šiaurės kryptimi rytine Kinijos pakrante.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi