Pasaulyje

2019.08.11 09:18

Šiaurės Korėja teigia išbandžiusi „naują ginklą“

ELTA2019.08.11 09:18

Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra sekmadienį pranešė, kad režimo lyderis Kim Jong Unas stebėjo „naujo ginklo“ bandymą.

Tai dar vienas toks bandymas po pastaruoju metu įvykdytų virtinės kitų bandymų, kurių svarbą sumenkinti bando JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Vašingtonui siekiant vėl sugrįžti prie derybų dėl branduolinio ginklo stalo su Pchenjanu.

Naujienų agentūros pranešime nepateikta jokių techninių detalių apie naująjį ginklą. Viso labo pranešta, kad naujasis ginklas yra pritaikytas prie šalies geografinių ir reljefo ypatumų.

Oficialusis Šiaurės Korėjos dienraštis publikavo kelias nuotraukas, kuriose padėjėjų apsuptas Kim Jong Unas plačiai šypsosi, stebėdamas bandymą.

Šeštadienį įvykdytas bandymas – jau penktasis per pastarąsias dvi savaites. Taip režimas protestuoja dėl šiuo metu vykstančių kasmetinių Pietų Korėjos ir JAV karinių pratybų.

Anot Seulo gynybos ministerijos atstovų, Pchenjanas šeštadienį veikiausiai išbandė dvi tolimojo nuotolio balistines raketas, kurios nuskriejo apie 400 kilometrų ir nukrito į jūrą tarp Korėjos pusiasalio ir Japonijos.