Pasaulyje

2019.08.11 08:40

Per išpuolį Norvegijos mečetėje sužeistas žmogus, netoliese rasta auka siejama su šauliu

atnaujinta 11.12
BNS, LRT.lt 2019.08.11 08:40

Netoli Oslo esančioje mečetėje vienas keliais ginklais nešinas vyras šeštadienį ėmė šaudyti ir sužeidė vieną žmogų, tačiau galiausiai buvo sulaikytas, pranešė norvegų policija ir įvykio liudininkai.

Praėjus kelioms valandoms po atakos vienuose namuose Berumo priemiestyje, kur anksčiau tądien irgi buvo šaudoma, buvo aptiktas jaunos moters lavonas, ji buvo susijusi su įtariamu šauliu, šeštadienio vakarą pranešė pareigūnai, pradėję tyrimą dėl nužudymo.

Kaip pasakojo mečetės vadovas, užpuolikas buvo juodais rūbais apsirengęs baltaodis, jis dėvėjo šalmą ir neperšaunamą liemenę. Pasak jo, atakos metu mečetėje buvo tik trys žmonės.

Policijai apie šaudymą buvo pranešta apie 16 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku.

Iš pradžių pareigūnai buvo pranešę apie vieną pašautą asmenį, tačiau vėliau patikslino, kad vienas žmogus patyrė „nedidelių sužalojimų“ ir nebuvo aišku, ar tai – šautinės žaizdos.

Policijos teigimu įtariamasis tikriausiai veikė savarankiškai.

„Tai buvo jaunas norvegas iš norvegiškos aplinkos. Jis gyvena netoliese“, – per spaudos konferenciją sakė Oslo policijos atstovas Rune Skjold.

Pasak jo, įtariamasis jau buvo žinomas policijai, tačiau anksčiau teistas nebuvo.

Tas vyras, kuriam yra kiek daugiau nei 20 metų, buvo sulaikytas ir bus apklaustas „dėl įvykių mečetėje ir nužudymo“, sakoma policijos pranešime, kurį cituoja Norvegijos žiniasklaida.

2011 metų liepą Norvegiją sukrėtė ultradešiniųjų ekstremisto Anderso Behringo Breiviko atakos. Jam susprogdinus bombą netoli vyriausybės biurų Osle ir pradėjus šaudyti per Darbo partijos jaunimo stovyklą Utiojos saloje netoli sostinės, žuvo 77 žmonės.

Šaulį sulaikė 75-erių vyras

„Vieną iš narių pašovė baltaodis vyras su šalmu ir uniforma“, – vietos žiniasklaidai sakė mečetės vadovas Irfanas Mushtaqas. Pasak jo, tas vyras turėjo daug ginklų, tačiau jį sulaikė vienas iš mečetės maldininkų.

I. Mushtaqas pats atvyko į įvykio vietą netrukus po to, kai jam buvo pranešta apie šaulį, ir jis nuėjo į pastato galinę dalį, kur laukė policijos.

„Tuomet aš pamačiau kulkų tūteles ir kraują ant kilimų, ir pamačiau vieną iš mūsų narių sėdint visą kruviną ant užpuoliko“, – Norvegijos laikraščiui VG sakė jis.

Jo teigimu, vyrui, kuris sulaikė šaulį, buvo 75 metai ir jis po maldų skaitė Koraną. Anot I. Mushtaqo, mečetė iki incidento nebuvo sulaukusi jokių grasinimų.

Išpuolis buvo įvykdytas musulmonų šventės Id al Adha, žyminčios hadžo pabaigą, išvakarėse. Policija šeštadienį nurodė, kad pasiųs daugiau pareigūnų, kad švenčiantieji būtų „kaip galima saugesni“.