Pasaulyje

2019.08.10 17:08

Kalėjime nusižudė JAV milijardierius Džefris Epsteinas

BNS2019.08.10 17:08

Kalėjime nusižudė JAV milijardierius finansininkas Džefris Epsteinas, apkaltintas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais, šeštadienį pranešė JAV žiniasklaida.

Pasak laikraščio „The New York Times“ ir kitų žiniasklaidos priemonių, Epsteinas šeštadienio rytą buvo rastas nusižudęs.

Manoma, kad 66-erių finansininkas jau anksčiau bandė nusižudyti kalėjimo kameroje.

Rizikos draudimo fondų valdytojui liepą Niujorko teisme buvo pateikti kaltinimai dėl vieno prekybos nepilnamečiais lytinio išnaudojimo tikslais epizodo ir vieno sąmokslo vykdyti prekybą nepilnamečiais epizodo. Liepos pabaigoje buvo atmestas jo prašymas paleisti už užstatą.

Pagal šiuos kaltinimus finansininkui galėjo būti skirta iki 45 metų laisvės atėmimo bausmė. Jis savo kaltę neigė.

Metropoliteno pataisos centras, kuriame kalėjo Epsteinas, yra laikomas viena saugiausių kalinimo įstaigų JAV. Šiame Manhatane esančiame federaliniame kalėjime dažnai laikomi įtariamieji iki teismo proceso ar jo metu.

Šioje įstaigoje beveik dvejus metus praleido liūdnai pagarsėjęs meksikiečių narkotikų baronas „El Chapo“. Teismui jį nuteisus ir paskyrus bausmę, jis buvo perkeltas į federalinį kalėjimą Kolorado valstijoje.

Slaptas susitarimas

Finansininko mirtis netruko sukelti klausimų, kaip jis galėjo nusižudyti, nors po pirmojo bandymo, kaip pranešama, buvo akylai stebimas.

„Reikalaujame atsakymų. Daugybės atsakymų", – tviteryje parašė Niujorke išrinkta Kongreso narė Aleksandrija Okasio-Kortes.

Prokurorų teigimu, 2002-2005 metais Epsteinas naudojosi ir lytiškai išnaudojo dešimtis nepilnamečių mergaičių savo namuose Manhatane, Palm Biče bei kitose vietose. Kai kurioms iš aukų buvo vos 14 metų.

Pasak prokurorų, milijardierius „puikiai žinojo, kad daugelis aukų yra nepilnametės“.

Teigiama, kad mergaitėms buvo mokama grynais už finansininko masažavimą, lytinius aktus ir kitų mergaičių verbavimą. D. Epsteinas turėjo visą armiją verbuotojų, dažnai ne ką vyresnių už savo taikinius.

D. Epsteinas, tarp kurio draugų buvo JAV prezidentas Donaldas Trumpas, buvęs prezidentas Bilas Klintonas ir Didžiosios Britanijos princas Endrius, anksčiau buvo pripažintas kaltas mokėdavęs mergaitėms už seksualinius masažus jo namuose Palm Biče Floridoje.

Tačiau finansininkas tuomet išvengė federalinio baudžiamojo persekiojimo, nes sudarė susitarimą, pagal kurį prisipažino kaltas dėl Floridos valstijos kaltinimo skatinus nepilnametę užsiimti prostitucija, ir buvo įregistruotas kaip seksualinį nusikaltimą padaręs asmuo.

Jis apygardos kalėjime išbuvo 13 mėnesių, o 2009 metais buvo išleistas laisvėn.

Susitarimą dėl švelnesnės bausmės J. Epsteinui jo advokatai susiderėjo su tuo metu Floridoje federaliniu prokuroru dirbusiu Renė Aleksandru Akosta. Kilus skandalui, pastarasis šį mėnesį atsistatydino iš D. Trumpo administracijos darbo sekretoriaus posto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt