Pasaulyje

2019.08.10 16:18

Trumpas: Kim Jong Unas atsiprašė už raketų bandymus

BNS 2019.08.10 16:18

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė žinutę, kurioje teigia, kad Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas atsiprašė už virtinę raketų bandymų per pastarąsias kelias savaites.

Be kita ko, JAV vadovas nurodė, kad Kim Jong-unas nori atnaujinti derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo, kai tik baigsis bendros JAV ir Pietų Korėjos karinės pratybos.

Tokie pareiškimai, neva, išsakyti naujame Kim Jong uno laiške, adresuotame D. Trumpui.

„Laiške, kurį man atsiuntė Kim Jong-unas, jis teigia, labai gražiai, kad norėtų susitikti ir pradėti derybas, kai tik bus baigtos bendros JAV ir Pietų Korėjos pratybos. Tai ilgas laiškas, didžiojoje jo dalyje skundžiamasi dėl kvailų ir brangių karinių pratybų. Laiške taip pat yra nedidelis atsiprašymas už trumpojo nuotolio raketų bandymus ir nurodoma, kad bandymai liausis, kai baigsis pratybos“, – teigiama D. Trumpo žinutėje tviteryje.

D. Trumpas žinutę tviteryje paskelbė praėjus kelioms valandoms po naujausio Šiaurės Korėjos raketų bandymo. Tai buvo jau penktas per dvi savaites Pchenjano raketų bandymas.

Bendros JAV ir Pietų Korėjos karinės pratybos prasidėjo pirmadienį ir dar vyks ateinančią savaitę. Pasak Šiaurės Korėjos, ji, vykdydama raketų bandymus, protestuoja prieš Vašingtono ir Seulo karo žaidimus.