Pasaulyje

2019.08.10 13:25

Per sprogimą raketų bandymų poligone Rusijoje žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 5

Neringa Šarmavičiūtė, ELTA2019.08.10 13:25

Rusijos valstybinė atominės energetikos korporacija „Rosatom“ šeštadienį paskelbė, kad per anksčiau šią savaitę raketų bandymų poligone įvykusį sprogimą iš viso žuvo penki žmonės ir dar trys buvo sužeisti.

Pasak „Rosatom“, nelaimė įvyko testuojant skystojo kuro raketos variklį. Trys sužeisti asmenys patyrė sunkius nudegimus. „Rosacom“ Rusijos žiniasklaidai teigė, kad nelaimės metu žuvo penki jos ir Gynybos ministerijos specialistai.

Sprogimas įvyko ketvirtadienį, kai Rusijos Archangelsko srityje esančiame raketų bandymų poligone buvo atliekamas raketos variklio bandymas.

Netoliese esančio miesto institucijos teigė, kad po sprogimo šiek tiek padidėjo radiacijos lygis, bet šalies kariuomenė tai neigė. Severodvinsko miesto, esančio už 30 km nuo bandymų vietos, institucijos pranešė, kad automatiniai radiacijos aptikimo jutikliai ketvirtadienį „užfiksavo trumpalaikį radiacijos lygio padidėjimą“.
Anot jų, po sprogimo apie 40 minučių buvo padidėjęs radiacijos lygis – iki 2 mikrosivertų per valandą, o vėliau sugrįžo į normalų lygį – 0,11 mikrosivertų. Vietiniai gyventojai suskubo pirkti medicininio jodo.

Rusijos gynybos ministerija iš pradžių teigė, kad žuvo du žmonės ir dar šeši buvo sužaloti, bei tvirtino, kad į aplinką nepateko jokių kenksmingų medžiagų.

Šioje bandymų vietoje atliekami iš esmės kiekvienos raketų sistemos, naudojamos Rusijos karinio jūrų laivyno, bandymai, įskaitant iš jūros paleidžiamų tarpžemyninių balistinių raketų, sparnuotųjų ir priešlėktuvinių raketų bandymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.