Pasaulyje

2019.08.10 08:22

Šiaurės Korėja atliko trumpojo nuotolio balistinių raketų bandymą

Neringa Šarmavičiūtė, ELTA2019.08.10 08:22

Šiaurės Korėja paleido į jūrą dvi raketas, ir tai jau penktasis jos raketų bandymas per pastarąsias savaites, skelbia BBC.

Pietų Korėjos kariuomenės teigimu, manoma, kad paskutiniojo bandymo metu paleistos dvi trumpojo nuotolio balistinės raketos.

Raketos paleistos iš teritorijos, esančios netoli Hamhungo miesto Pietų Hamgiongo provincijoje. Jos nukrito Japonijos jūroje, esančioje tarp Korėjos pusiasalio ir Japonijos. 5.34 val. ir 5.50 val. paleistos raketos nuskriejo apie 400 km maždaug 48 km aukštyje.

Šis bandymas buvo jau penktasis per dvi savaites. Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-unas šiuos bandymus pavadino „rimtu įspėjimu“ dėl bendrų JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų, kurios prasidėjo vos prieš kelias dienas.
Paskutinis raketų bandymas atliktas netrukus po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė sutinkąs su Šiaurės Korėjos vadovo pasipriešinimu karinėms pratyboms, nors greičiau dėl finansinių, o ne karinių priežasčių.
„Jis nepatenkintas dėl karinių žaidimų. Aš taip pat niekada jų nemėgau. Niekada nebuvau mėgėjas. Ir žinote kodėl? Nemėgstu už tai mokėti“, – sakė JAV prezidentas.

Be kita ko, prieš pat naujausią Šiaurės Korėjos raketų bandymą JAV prezidentas paskelbė gavęs naują laišką iš Kim Jong-uno.

„Tai labai pozityvus laiškas. Manau, turėsime dar vieną susitikimą. Jis iš tiesų parašė gražų, trijų puslapių apimties – turiu omenyje puikų nuo viršaus iki apačios – tikrai gražų laišką“, – reporteriams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

JAV prezidentas D. Trumpas dažnai kalba apie glaudžius asmeninius ryšius su Kim Jong-unu, kai jo administracija siekia atnaujinti įstrigusias dvišales derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.