Pasaulyje

2019.08.09 23:12

El Paso šaudynės: prisipažino, kad taikiniai buvo meksikiečiai

per šaudynes žuvo 22 žmonių
LRT.lt 2019.08.09 23:12

Teksaso valstijos mieste, El Pase, 22 žmonių nušovęs šaulys prisipažino, kad jo taikinys buvo meksikiečiai, praneša CNN.

El Paso policijos detektyvas Adrianas Garcia sakė, kad 21 metų įtariamasis Patrickas Crusius jam įvardijo esantis šaulys.

„Kaltinamasis teigė, kad jo taikinys buvo meksikiečiai“, – sakoma pareiškime, kurį pirmieji paskelbė „The Washington Post“.

Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad įtariamasis prieš šaudynes prekybos centre „Walmart“ internete paskelbė manifestą, kuriame yra nacionalistinio turinio ir rasinės neapykantos imigrantų ir Lotynų Amerikos šalių gyventojų atžvilgiu.

Teisėsaugos pareigūnai pranešė, kad bus siekiama įtariamajam įvykdyti mirties bausimę.

Šaudynes Jungtinėse Valstijose pasmerkė prezidentas Donaldas Trumpas, kuris jas pavadino „bailumo aktu“.

Teksaso vakaruose prie sienos su Meksika esančio El Paso merijos personalo vadovė Olivia Zepeda sakė, kad „daug žmonių žuvo per šaudynes“.

Tai jau ne pirmos šaudynės „Walmart“ parduotuvėse JAV per mažiau nei savaitę: per išpuolį „Walmart“ prekybos centre Misisipės valstijoje žuvo du žmonės ir buvo sužeistas policininkas.

Be to, praeitą šiaurės Kalifornijoje 19-metis šaulys paleido ugnį į vieno maisto festivalio dalyvius ir nužudė tris žmones, įskaitant du vaikus.