Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.09 18:27

Misūryje parduotuvėje „Walmart“ sulaikytas ginkluotas vyras

BNS 2019.08.09 18:27

Penkios dienos po 22 gyvybes nusinešusių šaudynių parduotuvėje „Walmart“ El Pase Teksase panikos apimti pirkėjai bėgo iš to paties tinklo parduotuvės Springfilde Misūryje: joje pasirodė vyras su šautuvu ir neperšaunama liemene.

Per ketvirtadienio incidentą ginkluotas vyras vaikščiojo po parduotuvę, kol jį sustabdė tuo metu ne tarnyboje buvęs ugniagesys. Jokie šūviai nebuvo paleisti, įtariamasis pasidavė ir buvo areštuotas, pranešė Springfildo policija, kuri pridūrė, kad niekas nenukentėjo.

Vietos laikraštis „Springfield News-Leader“ citavo leitenanto Mike`o Lucaso žodžius, kad vyras su neperšaunama liemene ir kariškais drabužiais atvyko ketvirtadienį po pietų. Jis įėjo į parduotuvę „Walmart“ nešinas „taktiniu šautuvu“ ir dar vienu šaunamuoju ginklu. M. Lucasas sakė, kad tas vyras turėjo daugiau kaip 100 šovinių.

20 metų įtariamąjį, kurio pavardė kol kas neskelbiama, grasindamas ginklu sulaikė tuo metu ne tarnyboje buvęs ugniagesys. Tada, maždaug trys minutės po pradinio skambučio, atvyko policija, nurodė M. Lucasas.

„Laimei, nebuvo paleista jokių šūvių. Puiku, kad ten buvo... ugniagesys“, – pridūrė jis.

Pasak M. Lucaso, įtariamasis bus apkaltintas, bet tikslus jo nusikaltimų pobūdis bus nustatytas vėliau. Bus peržiūrėta parduotuvės viduje įrengtų saugumo kamerų nufilmuota medžiaga ir nustatyti vyro elgesys bei galimas motyvas.

„Akivaizdu, kad jo ketinimai buvo sukelti čia chaosą, ir jis tai padarė“, – pridūrė M. Lucasas.

Potencialūs kaltinimai įtariamajam priklausys nuo jo veiksmų parduotuvėje, sakė Springfildo advokatas, buvęs Grino apygardos prokuroras Dee Wampleris.

Šautuvo nešiojimasis viešoje vietoje nebūtinai yra nusikaltimas, minėtam laikraščiui sakė D. Wampleris.

„Jei jis grėsmingai žiūrėjo į žmones arba sakė kitiems klientams kažką, kas juos baugino, tai būtų [sunkinantys] veiksniai“ ir galėtų nulemti kaltinimus dėl sunkių nusikaltimų, pabrėžė D. Wampleris.

Pasak advokato, įtariamasis taip pat galėtų būti apkaltintas ramybės drumstimo baudžiamuoju nusižengimu arba kitokiu baudžiamuoju nusižengimu, jeigu jam buvo pasakyta išeiti iš parduotuvės, o jis nepakluso.

Springfildas yra maždaug 266 km į pietus nuo Kanzas Sičio Misūryje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi