Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.09 12:03

Prie Kinijos artėja supertaifūnas „Lekima“

BNS 2019.08.09 12:03

Kinija penktadienį paskelbė padidinto pavojaus lygį dėl artėjančio supertaifūno „Lekima“, kuris šeštadienį paryčiais turėtų smogti rytinei Džedziango provincijai. 

Prognozuojama, kad jau devintasis šįmet taifūnas šeštadienį slinks šiaurės vakarų kryptimi Kinijos pakrante. Kinijos meteorologijos tarnyba (CMA) yra sutelkusi dėmesį į Džedziango, Fudziano, Dziangsu, Šanchajaus ir Šandongo provincijas.

„Lekima“ penktadienį ryte buvo maždaug už 290 km į pietryčius nuo Venlingo miesto Džedziango provincijoje, o taifūno gūsių greitis šalia audros centro siekė 209 km per valandą, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

Valdžia prevenciniais sumetimais nurodė šeštadienį sustabdyti traukinių eismą Džedziange, Šanchajuje ir kitose vietose, informuoja CMA leidinys. Taifūno kelyje esančiose provincijoje paskelbtas padidinto pavojaus lygis dėl gresiančių potvynių.

Kai kurios oro bendrovės saugumo sumetimais atšaukė šeštadienį numatytus skrydžius iš Šanchajaus, o laivams nurodyta grįžti į uostus.

Penktadienį taifūnas slinko Taivano šiaure. Gauta pranešimų apie tris nukentėjusius žmones. Audra nulaužė kažkiek medžių ir be elektros kuriam laikui paliko apie 40 tūkst. namų ūkių. Elektros tiekimas jau atnaujintas.

Kai kuriose Taivano vietovėse buvo sustabdytas traukinių eismas.

Pernai rugsėjį dėl žemyninei Kinijai smogusio taifūno „Mangkhut“ teko evakuoti 2,37 mln. žmonių. Honkonge ir Makau jis paliko didžiulių sugriovimų, o Filipinų šiaurėje pareikalavo mažiausiai 59 gyvybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi