Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.09 10:45

Nagasakis mini 74-ąsias bombardavimo metines, ragina Japoniją prisijungti prie JT branduolinio susitarimo

ELTA 2019.08.09 10:45

Japonijoje penktadienį minint 74-tąsias Nagasakio bombardavimo metines, miesto vyriausybė paragino Japonijos vadovus pasirašyti Jungtinių Tautų susitarimą, draudžiantį branduolinį ginklavimąsi.

„Kaip vienintelė siaubingas atominio ginklo pasekmes išgyvenusi šalis, Japonija turėtų pasirašyti ir ratifikuoti atominės ginkluotės draudimą – tai reikia padaryti kuo greičiau“, – sakė Nagasakio meras Tomihisas Taue kasmetinės ceremonijos metu.

Šį susitarimą 2017 metų liepą jau priėmė 122 šalys, vis dėlto tam, kad įsigaliotų, sutartį dar turi pasirašyti visos šalys iš 50 būtinų dalyvių sąrašo.

Taikos parke surengtas minėjimas pritraukė 5 900 žmonių, tarp jų buvo ir Nagasakio bombardavimą išgyvenusių asmenų, taip pat atstovų iš 66 valstybių. Renginyje dalyvavo Japonijos premjeras Shinzas Abe.

„Dabartinė pasaulyje įsivyravusi branduolinio ginklavimosi situacija yra ypač pavojinga. Vėl ėmė plisti įsivaizdavimas, kad turėti branduolinių ginklų yra naudinga, – teigė Taue'is. – Atomines bombas sukūrė žmonės, jas sprogdino taip pat patys žmonės. Galbūt pasitelkus žmogaus valią pavyktų šiuos ginklus ir eliminuoti.“

Atominės bombos Nagasakyje sprogimas nusinešė 74 tūkst. žmonių gyvybes. Ši bomba buvo numesta praėjus tik trims, kai JAV bombonešis B-29 ant Hirošimos numetė pirmąją atominę bombą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi