Pasaulyje

2019.08.08 19:46

Turkijos pietvakariuose – 6 balų žemės drebėjimas

BNS 2019.08.08 19:46

Pietvakarių Turkiją ketvirtadienį supurtė stiprus 6 balų žemės drebėjimas, per kurį buvo apgadinta namų ir sužeista per 20 žmonių.

Kaip pranešama, požeminiai smūgiai apgadino ir sugriovė pastatų, bet apie sunkiai sužalotus žmones informacijos negauta.

Kaip nurodė Turkijos gelbėjimo tarnybos, 11 val. 25 min. Grinvičo (14 val. 25 min. Lietuvos) laiku įvykusio maždaug 6 balų drebėjimo epicentras buvo Denizlio provincijoje netoli Bozkurto miesto, o jo židinys glūdėjo apie 7 km gylyje.

Bozkurtas yra už 600 km į pietus nuo Stambulo.

Stambule įsikūręs Kandilio seismologijos centras pranešė, kad drebėjimo stiprumas buvo 5,7 balo.

Gelbėjimo tarnybos nurodė, kad po drebėjimo 23 žmonės kreipėsi medicininės pagalbos ar buvo paguldyti į ligonines.

Bozkurto merė Birsen Celik sakė, kad mieste sugriuvo du ir buvo apgadinti dar keli namai.

„Žemės drebėjimas truko daugiau kaip 15 ar 20 sekundžių, – sakė merė. – Įgriuvo keletas stogų, atsivėrė gilių plyšių.“

„Ačiū Dievui, nors vienas ar du namai sugriuvo, niekas nežuvo, sunkiai sužeistų nėra“, – pridūrė B. Celik.

Pasak jos, per drebėjimą panikos apimti žmonės puolė į gatves. Po drebėjimo gyventojai raginami negrįžti į apgadintus namus.

Dešimtys pastatų taip pat apgadinti netoli esančiame Tutludžos miestelyje, bet žmonės ten nenukentėjo, sakė jo meras Hudai Karasahinas.

Taip pat nugriuvo mečetės Agdano kaime minaretas.

Televizijos reportažuose buvo matyti, kaip drebėjimas nutraukia paauglių stalo teniso žaidimą ir jaunuoliai puola slėptis po stalais. Kitame reportaže matyti, kad vieną porą Denizlyje drebėjimas užklupo per vestuvių ceremoniją.

Drebėjimas buvo jaučiamas kaimyninėse Antalijos, Muhlos, Ispartos ir Burdūro provincijose, kur žmonės taip pat puolė iš namų į gatves. Po drebėjimo užregistruota maždaug 20 pakartotinių požeminių smūgių.

Turkijos gelmėse yra keli dideli tektoniniai lūžiai. Nuo šių metų pradžios šalies vakaruose ir pietvakariuose įvyko keli stipresni kaip 5 balų žemės drebėjimai.

Neilgai trukus šalis minės 1999 metais smogusių dviejų stipresnių kaip 7 balų žemės drebėjimų 20-ąsias metines. Tąsyk galingi požeminiai smūgiai, paveikę tankiai apgyventus regionus šalies šiaurės vakaruose, nusinešė apie 20 tūkst. žmonių gyvybių.