Pasaulyje

2019.08.08 15:02

Kinija kaltina JAV palaikant „smurtaujančius nusikaltėlius“ Honkonge

ELTA2019.08.08 15:02

Jungtinės Valstijos neturėtų palaikyti „radikalių riaušininkų“ Honkonge ir kištis į šio Azijos finansų centro vidaus reikalus, pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerija (URM).

URM paskelbtame pranešime paragino JAV Atstovų Rūmų pirmininkę Nancy Pelosi ir kitus JAV politikus „nebendradarbiauti su smurtaujančiais nusikaltėliais Honkonge, nedelsiant sustabdyti atitinkamų įstatymų priėmimą ir nesikišti į Honkongo ir Kinijos vidaus reikalus“.

Honkonge protestai vyksta jau du mėnesius. Protestai prasidėjo dėl įtariamųjų ekstradicijos į Kiniją įstatymo, kurio priėmimas kol kas yra sustabdytas, ir peraugo į platesnę nepasitenkinimo Pekinu ir Honkongo vyriausybe demonstracijų bangą, rašo „Deutsche Welle“.

Šiuos protestus Pekinas dabar bando diskredituoti sąsajomis su užsienio valstybėmis.

„N. Pelosi ir kai kurie kiti Amerikos politikai bando teisinti ir palaikyti radikalius riaušininkus su demokratijos ir laisvės gynimo pretekstu. Jie skatino radikalų smurtą Honkongo ir neteisingai suteršė teisėtus Honkongo vyriausybės ir policijos veiksmus bandant nubausti smurtautojus ir palaikyti teisėtvarką“, – sakoma Kinijos URM pranešime.

N. Pelosi Pekino rūstybę užsitraukė antradienį išplatinusi pranešimą, kuriame Honkongo protestuotojai vadinami drąsiais, o Pekino remiama Honkongo vyriausybė – bailia.

„Neįtikėtinas drąsos antplūdis iš Honkongo žmonių yra priešingas bailios Vyriausybės veiksmams, kuri atsisako gerbti teisės viršenybę ir laikytis „Viena šalis, dvi sistemos“ principo, dėl kurio buvo susitarta daugiau nei prieš du dešimtmečius“, – teigė N. Pelosi.

Jau du mėnesius besitęsianti miesto krizė tapo didžiausia grėsme Pekino įtakai Honkonge nuo pat tų laikų, kai 1997 metais Didžioji Britanija pusiau autonominį statusą turintį miestą perdavė valdyti Kinijai.

JAV ir Australija perspėja

JAV sugriežtino savo perspėjimą amerikiečiams dėl kelionių į Honkongą. Atostogautojai ir verslo reikalais į regioną vykstantys asmenys ketvirtadienį paraginti būti budresni, informuoja agentūra „Reuters“.

„Protestai ir susirėmimai išplito už teritorijų, kuriose policija leido rengti mitingus ir eitynes, – sakoma JAV generalinio konsulato Honkonge interneto puslapyje. – Šios demonstracijos, kurios gali kilti kone nepastebimai, greičiausiai tęsis“. Perspėjimą savo piliečiams paskelbė ir Australija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.