Pasaulyje

2019.08.08 09:50

Sąmyšis Puerto Riko valdžios viršūnėje: paskirta trečia gubernatorė per vieną savaitę

ELTA 2019.08.08 09:50

Puerto Riko teisingumo sekretorė Wanda Vazquez trečiadienį prisiekė ir tapo naująja Puerto Riko gubernatore. W. Vazquez buvo prisaikdinta netrukus po to, kai teritorijos svarbiausiasis teismas paskelbė, kad Pedro Pierluisio paskyrimas penktadienį prieštaravo Konstitucijai.

Gubernatoriaus vieta atsilaisvino tada, kai Ricardas Rossellas atsistatydino dėl augančių protestų prieš jo vyriausybę. P. Pierluisis kaip archipelago gubernatorius prisiekė penktadienį. Vis dėlto gubernatoriumi jis buvo paskirtas be teritorijos Senato pritarimo.

Puerto Riko aukščiausiasis teismas paskelbė, kad P. Pierluisis gubernatoriumi tapti negali, nes jo kandidatūra buvo patvirtinta tik vienuose parlamento rūmuose. Teismas vienbalsiai nusprendė, kad 2005 metų pataisa, leidžianti vicemerui tapti vyriausybės vadovu, net jei abeji parlamento rūmai nepritarė jo paskyrimui, yra negaliojanti.

Trečiadienio vakare publikuotame vaizdo įraše P. Pierluisis sakė, kad jo paskyrimas neprieštaravo konstitucijai, bet vis dėlto, „kadangi aukščiausiasis teismas padarė tokį sprendimą, P. Pierluisiui neliko nieko kita, kaip tik pasitraukti ir paremti Puerto Riko saugumo sekretorės W. Vazquez kandidatūrą“.

Savo tviterio paskyroje prisiekusioji Puerto Riko gubernatorė W. Vazquez teigė, kad į pareigas žiūri rimtai ir su atsakomybe. „Puerto Riko žmonėms reikia aiškumo ir stabilumo. Veiksime taip, kad šis poreikis visada išliktų kaip svarbiausias prioritetas“, – rašė W. Vazquez.