Pasaulyje

2019.08.07 15:22

Turkija tęsia kontroversiškai vertinamą gamtinių dujų žvalgybą netoli Kipro krantų

BNS 2019.08.07 15:22

Jau antras Turkijos laivas pradėjo žvalgyti gamtinių dujų telkinius netoli Kipro Karpazo pusiasalio, paskelbė Turkijos energetikos ministras Fatihas Donmezas.

Turkija žvalgo gamtinių dujų telkinius šalia Kipro, nors ES liepą šaliai įvedė sankcijas dėl tokių veiksmų, kuriems nepritarė Kipras ir kuriuos ES laiko neteisėtais. Ankara savo ruožtu tvirtina, kad tarptautinės teisės normos leidžia dujų žvalgybą.

Gamtinių dujų žvalgybos laivas „Yavuz“ jau pasiekė 710 m gylį, tikino F. Donmezas. Kol kas neaišku, kada buvo pradėti gręžimo darbai. Turkija laivą netoli Karpazo pusiasalio pasiuntė birželį, planuota, kad gręžimas vyks 3 mėnesius.

„Tikimės aptikti dujų atsargas, kai tik pasieksime reikiamą gylį. Tyrimai ir gręžimo darbai bus vykdomi iki pačios pabaigos“, – sakė F. Donmezas.

Pasak F. Donmezo, dujų telkinio vietoje šiuo metu dirba du gręžimo ir vienas tyrimo laivas, o ketvirtą tikimasi atsiųsti jau šį mėnesį. Laivus saugo Turkijos kariuomenės fregata.

Kipras nuo 1974 m. yra padalintas į dvi dalis. Vienoje – ES narėje Kipro Respublikoje gyvena etniniai graikai, o kitoje – tik Turkijos pripažintoje Šiaurės Kipro Turkų Respublikoje – etniniai turkai.

Ekspertų teigimu, šalia Kipro krantų gali būti net 227 mlrd. kub. m gamtinių dujų.