Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.07 13:41

Danijos policija tiria sprogimą mokesčių inspekcijoje Kopenhagoje

BNS 2019.08.07 13:41

Danijos policija trečiadienį pranešė, kad tiria galingą sprogimą, išvakarėse nugriaudėjusį šalia Kopenhagoje įsikūrusio šalies mokesčių inspekcijos pastato.

Antradienį 22 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku sostinės Esterbro rajone įvykusio sprogimo priežastis kol kas nežinoma, sako Kopenhagos policija.

Pareigūnai mano, kad tai galėjo būti nusikalstama veika.

„Tai kažkieno padaryta tyčia“, – per spaudos konferenciją pareiškė Kopenhagos policijos inspektorius Jorgenas Bergenas Skovas.

Jis pabrėžė, kad dar per anksti pasakyti, kokie galėjo būti kaltininko motyvai.

Trečiadienį įvykio vietoje dirba tyrėjai su tarnybiniais šunimis, pranešė policija.

Nuo sprogimo išdužo pastato langai ir nukentėjo fasadas. Vienas žmogus kreipėsi į medikus.

Incidento metu pastato viduje buvo du žmonės, bet jie nebuvo sužaloti, AFP sakė policijos atstovė. Pasak jos, mokesčių inspekcijos darbuotojų trečiadienį paprašyta dirbti iš namų.

Danų premjerė Mette Frederiksen pavadino šį incidentą „tyčiniu veiksmu“, tačiau pabrėžė, kad apie „teroro ataką“ kalbėti dar anksti.

„Kalbame apie rimtą nusikaltimą ir labai žiaurų sprogimą, tad tikras stebuklas, kad niekas rimtai nenukentėjo“, – žurnalistams sakė ministrė pirmininkė.

Danijos mokesčių ministras Mortenas Bodskovas naujienų agentūrai „Ritzau“ sakė, kad „gana akivaizdu, kad fasadas buvo susprogdintas“ tyčia, ir pavadino tai „visiškai nepriimtinu veiksmu“.

„Kopenhagos policija vykdo tyrimą, bet jei kas nors ką nors žino, jie turėtų apie tai pranešti“, – pridūrė ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi