Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.07 13:17

Karinės varžybos Lietuvos pašonėje: nedemokratiškos valstybės tikrina pajėgumus ir mezga draugystes

Rugpjūtį 32 ne itin demokratiškų valstybių karinės pajėgos dalyvauja žaidynėse, kur varžomasi tankų biatlono, policijos šaudymo, snaiperių ir artilerijos taiklumo rungtyse, karinės lauko virtuvės siekia pagaminti kuo skanesnį maistą, o medikai bando kuo skubiau suteikti pirmą pagalbą. Tokiu būdu mezgama kariškių draugystė ir susipažįstama su ginkluote.

Šios „Armijų žaidynės“ vyksta nuo 2015 metų, jos trunka dvi savaites. Atidarymo ceremonijoje kalbą sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, joje dalyvavo ir Rusijos pilietybę turintis aktorius Stevenas Seagalas.

Tarp tankų ir karo maršų: karinėse žaidynėse Rusijoje apsilankė ir aktorius Stevenas Seagalas

Greta Rusijos kariuomenės, saugumo tarnybų komandų čia rungiasi delegacijos iš Zimbabvės, Kubos, Laoso, Sirijos, Sudano, Šri Lankos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Vietnamo, Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Uzbekistano, Mongolijos, Kirgizijos, Tadžikistano bei dar 13 valstybių.

Rungtis Kazachstane taip pat stebi atstovai iš Kataro bei Pakistano.

Kazachstano gynybos ministras Nurlanas Jermekbajevas žaidynes pavadino „nauja karinės diplomatijos forma, kuri padeda užmegzti ir stiprinti pasaulio tautų kariuomenių draugystę“. Tokiu būdu esą susipažįsta ir draugiškus ryšius užmezga paprasti kariškiai, o ne ministerijų pareigūnai, praneša Rusijos valstybinė naujienų agentūra „TASS“.

Žaidynės su ginklais ir beretėmis: Rusijoje karinėse varžybose susirungė nedemokratinių režimų kariškiai

Jam pritaria žurnalistų kalbinti varžybų dalyviai.

„Tai labai svarbios žaidynės, nes norime geriau susipažinti su kitų karių papročiais, jų stipriosiomis pusėmis. Galiausiai norime realiai pamatyti jų sugebėjimus. Tai gera patirtis ir mums, ir kitoms čia dalyvaujančioms komandoms“, – žurnalistams pasakojo Irano jūrų pėstininkų kapitonas Godderzas Bahramis.

Viename poligone šalia Maskvos vyko tankų biatlono rungtis, kur įgulos turėjo kuo greičiau įveikti nelygaus pagrindo teritoriją ir demonstruoti taikų šaudymą. Varžybos yra ir puiki proga susipažinti su kitų kariuomenų ginklais, karine technika, ją išbandyti praktiškai.

„Be abejo, didžiuojuosi ir savimi, ir savo komanda, nes atstovaujame Rusijos Federacijai. Aišku, stengsimės nugalėti, pasirinkimo nėra – kitaip namo nepaleis“, – sakė Rusijos jūrų pėstininkas Artiomas Smirnovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi