Pasaulyje

2019.08.07 11:55

Brazilija į gamtos apsaugą žiūri skeptiškai: atogrąžų miškų kirtimas išaugo beveik 300 procentų

ELTA2019.08.07 11:55

Iškirstų Brazilijos miškų plotų liepos mėnesį, palyginus su pernai metų liepos mėnesiu, išaugo 278 proc. – tai rodo Brazilijos vyriausybės duomenys.

Nacionalinio kosmoso tyrimų instituto (INPE) atstovai teigė, kad dėl miškų naikinimo veiklos po kiekvieno mėnesio nebelieka maždaug 2 250 kvadratinių kilometrų atogrąžų miškų ploto.

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras, kuris yra skeptiškai nusiteikęs prieš klimato kaitą, ir jo kolega, aplinkosaugos ministras Ricardas Sallesas, jau anksčiau yra kaltinę INPE institutą, esą šie publikuoja klaidinančius faktus. Prezidentas teigė, kad pateikti duomenys neatitinka tikrovės, o duomenų publikacija esą kenkia pačiam institutui ir visai valstybei.

Tarptautinį pripažinimą turinčio INPE instituto duomenys rodo, kad per pastaruosius 12 mėnesių miškų naikinimas išaugo 40 proc., o šių metų birželį, palyginus su praėjusių metų birželio mėnesiu, iškirsta 88 proc. daugiau plotų.
Praėjusią savaitę INPE prezidentas Ricardas Galvaosas buvo atleistas iš pareigų dėl nesutarimų su prezidentu J. Bolsonaru, kuris miškų kirtimo problemą neigė. Tai paskatino įvairias aplinkosaugos organizacijas kritikuoti prezidento veiklą.

J. Bolsonaras teigė, kad R. Galvaosas, matyt, „tarnavo kokiai nors NGO“ ir penktadienį vadovą nušalino nuo pareigų.

J. Bolsonarui į valdžią ateiti labai padėjo tai, kad jį rėmė galingi žemės ūkio lobistai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.