Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.07 11:50

Kinija toliau bando kovoti su Taivanu: uždraudė režisieriams ir aktoriams dalyvauti kino apdovanojimuose

BNS 2019.08.07 11:50

Kinų nacionalinė kino administracija trečiadienį nurodė žemyninės Kinijos režisieriams ir aktoriams boikotuoti Taivane vyksiančius svarbiausius Azijos kino apdovanojimus, pašlijus Pekino ir šios demokratinės autonominės salos santykiams.

Taivano Auksinio žirgo apdovanojimai, praminti „Kinų Oskarais“, Pekino nemalonėn pateko praėjusiais metais, kai vienas taivanietis atsiimdamas statulėlę savo kalboje paragino siekti Taivano nepriklausomybės.

Kinija Taivaną tebelaiko savo teritorijos dalimi, kurią reikia susigrąžinti, nors žemyninė dalis ir sala gyvena atskirai nuo pilietinio karo pabaigos 1949 metais.

Vis dėlto kol kas neaišku, ar pernykštis incidentas susijęs su raginimu boikotuoti šių metų apdovanojimų ceremoniją.

Kinijos kino administracija „neleido žemyninės [Kinijos] filmams ir [kino industrijos] darbuotojams“ dalyvauti lapkritį rengiamuose apdovanojimuose, pranešė oficialus organizacijos leidinys.

Taivano prezidentės atstovas Ting Yun-kungas pavadino šį boikotą nesąžiningu Kinijos žmonių atžvilgiu ir pridūrė, kad tai „nepadės teigiamiems mainams tarp abiejų pusių“.

Taivano žemyninių reikalų taryba pranešime paskelbė, kad „šis incidentas rodo, jog žemyninė Kinija su politika kišasi į kultūrinius mainus“.

Praėjusią savaitę Kinija padidino spaudimą Taivanui, paskelbusi, kad nebebus išduodami leidimai individualioms kelionėms į demokratinę autonominę salą „dėl dabartinės santykių abipus sąsiaurio padėties“.

Komunistų valdomos žemyninės Kinijos santykiai su Taibėjumi atšalo 2016 metais Taivane į valdžią atėjus prezidentei Tsai Ing-wen. Jos partija atsisako pripažinti idėją, kad Taivanas yra „vienos Kinijos“ dalis.

Pekinas savo ruožtu apribojo oficialius ryšius, suintensyvino karines pratybas Taivano sąsiauryje, stengėsi persivilioti Taivano diplomatinius sąjungininkus ir didino ekonominį spaudimą salai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi