Pasaulyje

2019.08.07 10:43

Slaptas labdarys Vokietijoje dalina šimtus tūkstančių eurų – vokeliai su pinigais ateina paštu

BNS 2019.08.07 10:43

Vokietijoje paslaptingas labdarys dalija „stebuklingus maišelius“ su grynaisiais – šįmet vietos bendruomenės reikmėms jis tokiu būdu jau skyrė apie 200 tūkst. eurų, antradienį pranešė naujienų agentūra DPA.   

Maišeliai su banknotais – nuo 20 tūkst. iki 100 tūkst. eurų sumomis – atkeliauja į Braunšveigo laikraščio „Braunschweiger Zeitung“ redakciją su tiksliais nurodymais, kokiai vietos labdaros įstaigai turėtų atitekti lėšos.

Pinigų taip pat buvo skirta maldos namų ir tarnybos, padedančios nuo nusikaltimų nukentėjusiems asmenims, patalpų remontui.

Maišeliai su grynaisiais šiame Žemutinės Saksonijos pietryčiuose esančiame regione periodiškai pasirodo nuo 2011 metų. „Braunschweiger Zeitung“ redakcijos darbuotojai suskaičiavo, kad šįmet tokiu būdu buvo išdalyta apie 200 tūkst. eurų. Visgi labdario tapatybė iki šiol neatskleista.

„Nežinome to ir nenorime pakenkti geram reikalui“, – sakė žurnalistas Davidas Mache.

Anot vyriausiojo redaktoriaus, neseniai paslaptingas aukotojas keliskart susisiekė su laikraščiu, kad perduotų pinigus.

Pastarąjį kartą maišelyje su užrašu „Wundertuete“ (paslaptingas maišelis) buvo 100 tūkst. eurų suma 200 eurų banknotais. Maišelis buvo paliktas laikraščio redakcijoje pirmadienį su prašymu perduoti jį vietos slaugos ligoninei.

„Pagalba sunkiai sergantiems žmonėms numirti oriai yra pagarbos ir pripažinimo vertas žmogiškos šilumos ženklas“, – buvo parašyta prie maišelio prisegtame laiške su patikinimu, kad šios lėšos yra iš apmokestintų pajamų.

Netoliese esančio hospiso, kur yra 12 lovų nepagydomai sergantiems ligoniams ir kuris kasmet užtikrina paliatyviąją slaugą apie 20 žmonių, darbuotojai neslėpė džiaugsmo dėl tokios dovanos. Šios gydymo įstaigos direktorė Petra Gottsand (Petra Gotzand) transliuotojui NDR sakė, kad tai yra didžiausia hospiso gauta piniginė auka.

„Tai beprotiška“, – sakė ji šypsodamasi.

Dabar Braunšveigo gyventojai suka galvas, ar pastarąsias aukas skyrė tas pats asmuo, kuris anonimiškai teikė dosnią labdarą nuo 2011 metų.

Prieš metus 100 tūkst. eurų buvo perduoti kito laikraščio redakcijai netoliese esančiame Volfsburge – su prašymu skirti šiuos pinigus slaugos ligoninės statyboms.

2011–2013 metais šiame regione apie 250 tūkst. eurų buvo anonimiškai paaukoti darželiams, nemokamą maitinimą teikiančioms labdaros valgykloms bei socialiniams projektams.