Pasaulyje

2019.08.07 10:20

Britanijos ministras vyksta į JAV – tikisi palankių sąlygų po „Brexito“

Šiandien naujasis Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas su oficialiu vizitu lankysis Vašingtone.

Premjero Boriso Johnsono vadovaujama vyriausybė suinteresuota palaikyti kuo geresnius santykius su JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija, nes jei B. Johnsonui pavyks metų pabaigoje įvykdyti „Brexitą“ ir, galbūt, be formalaus susitarimo su Europos Sąjunga, tam reikės kuo skubiau susitarti dėl laisvosios prekybos su Jungtinėmis Valstijomis.

Kita vertus šis procesas ir Europos Sąjungos atžvilgiu tikrai užims daug laiko. Nuvykęs į didžiausių „Brexito“ problemų keliančią Šiaurės Airiją tai pabrėžė vienas pagrindinių Brexito dramos dalyvių – Airijos premjeras Leo Varadkaras.

„Tai nesibaigs spalio 31-ąją. Kai kuriems mano pažįstamiems „Brexitas“ kelia nerimą. Jie mano, kad spalio 31-ąją tai išsispręs – su sutartimi ar be jos. Spalio 31-ąją tai nesibaigs. Jei susitarti pavyks, prasidės kelerius metus truksiančios derybos dėl naujos prekybos sutarties su Jungtine Karalyste ir naujos ekonominės bei saugumo partnerystės. Jei susitarti nepavyks, tam tikru metu vis vien teks pradėti derybas dėl piliečių teisių, finansinių įsipareigojimų ir dėl Aiirijos sienos sprendimo. „Brexitas – ne audra, kuri praūš, ar stichinė nelaimė, kuriai reikia pasiruošti. Tai nuolatinis pokytis Europos Sąjungos, taip pat Airijos bei Jungtinės Karalystės santykiuose“, – sakė Airijos premjeras.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 3:49 min.

Žinios. Ministrų kabineto formavimas – finišo tiesiojoje: prognozuojami 3 pokyčiai