Pasaulyje

2019.08.06 22:41

Kalifornijos maisto festivalio šaulys turėjo „taikinių sąrašą“

pradėtas tyrimas dėl terorizmo
LRT.lt2019.08.06 22:41

Šaulys, surengęs šaudynes JAV Kalifornijos valstijoje vykusiame maisto festivalyje ir pražudęs tris žmones, turėjo „taikinių sąrašą“. Jame buvo pažymėtos religinės institucijos ir politinės grupės, taip pat federaliniai pastatai ir teismo rūmai, antradienį CNN pranešė policija.

Atsižvelgiant į grėsmę, FTB pradeda vidaus terorizmo tyrimą dėl šaudynių, sakė FTB specialusis agentas, atsakingas už San Francisko biurą, Johnas Bennettas.

Šaulys, 19-metis Santino Williamas Leganas. Iki šiol nenustatyta, kodėl šaulys pradėjo šaudyti į žmones. Vyras sužalojo 15 žmonių. Iš viso žuvo keturi žmonės, įskaitant ir patį užpuoliką.

Festivalyje buvo policijos pareigūnų, dėl to užpuolikas nukautas netrukus po to, kai pradėjo šaudyti.

Šaudynės surengtos Gilrojaus mieste, esančiame už 48 km (30 mylių) į pietryčius nuo San Chozė miesto. Tris dienas trunkantis Gilrojaus česnakų festivalis (Gilroy Garlic Festival) turėjo baigtis sekmadienį vakare.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše iš šaudynių vietos matyti, kaip bėga išsigandę žmonės.

Nuaidėjus šūviams, kilo panika ir sąmyšis.

„Kas vyksta? Kas galėtų šaudyti maisto festivalyje?“, – girdima vaizdo įraše.

72 metų amžiaus Michaelas Pazas, pardavinėjęs festivalyje kepures, teigė, kad matė ginkluotą vyrą su greitašaudžiu šturmo šautuvu.

„Jis atėjo pasiruošęs šaudyti, nes dėvėjo apsauginę liemenę. Jis šaudė į kairę, į dešinę, be jokio konkretaus taikinio“, – teigė vyras.