Pasaulyje

2019.08.06 16:58

Protestų Rusijoje kaina: prokurorai siekia atimti vaiką iš Maskvoje protestavusių tėvų

LRT.lt 2019.08.06 16:58

Rusijos prokurorai atlieka tyrimą dėl nepilnamečių vaikų dalyvavimo protesto akcijose kartu su jų tėvais Maskvoje liepos 27-ą ir rugpjūčio 3 d. kainą, rašo „Meduza“.

Tyrimo metu prokurorai paprašė, kad teismas atimtų iš dviejų tėvų jų vaikų globą. Maskvos prokuratūra nurodo, jog liepos 27-ąją vykusio protesto metu tėvai „savo jauną vaiką paliko prižiūrėti tretiesiems asmenims, dėl ko kilo grėsmė berniuko sveikatai ir gyvybei, jis patyrė fizinę ir emocinę žalą“.

Taip pat prokuratūra pažymėjo, jog berniuko tėvas Maskvoje gyvena su laikinu leidimu, tad negalės balsuoti savivaldos rinkimuose, dėl kurių ir vyko protesto akcijos. Prokuratūra nepaaiškino, kaip tai susiję su tyrimu, nurodo „Meduza“.

Vienas Rusijos žiniasklaidos leidinys nurodė, jog įvardytas „trečiasis asmuo“ iš tiesų yra Sergėjus Fominas, kuriam pareikšti kaltinimai dėl esą suorganizuotų masinių riaušių protesto metu.

Šis prokuratūros prašymas jau susilaukė pasmerkimo. Įsikišti pažadėjo Maskvos vaiko teisių ombudsmenas Jevgenijus Bunimovičius ir Kremliaus ruporo „RT“ vyr. redaktorė Margarita Simonijan, rašo „Meduza“.

Protestai Maskvoje vyko dėl Rusijos valdžios sprendimo uždrausti opozicijos kandidatams dalyvauti savivaldybės tarybos rinkimuose. Per protestus buvo suimti keli tūkstančiai aktyvistų.