Pasaulyje

2019.08.06 16:15

Tvyrant įtampai tarp su Vakarais, Iranas pademonstravo tris valdomas raketas

BNS2019.08.06 16:15

Iranas antradienį pademonstravo tris tiksliai nutaikomas valdomas raketas, o gynybos ministras pareiškė, jog šie ginklai yra įrodymas, kad šalis yra pasiruošusi apsiginti JAV „nuožmumo ir sąmokslų“ akivaizdoje.

„Oras–oras“ klasės raketų „Yasin“ ir „Balaban“ naujos modifikacijos, taip pat visiškai naujos raketos „Ghaem“ buvo sukurtos bendradarbiaujant Gynybos ministerijai ir bendrovei „Iran Electronics Industries“.

Gynybos ministras brigados generolas Amiras Hatami pareiškė, kad šių raketų gamyba yra „dar vienas reikšmingas Irano Islamo Respublikos galios ir orumo pasiekimas“.

„Tai rodo, kad nepaisant Didžiojo Šėtono – Amerikos – bei jos samdinių nuožmumo ir sąmokslų Gynybos ministerija nė akimirkos nedels apginti Islamo Respubliką ir išplėsti saugumą“, - ministro žodžius citavo naujienų agentūra „Fars“.

Valdoma raketa „Yasin“ su išskleidžiamais sparnais gali smogti taikiniui, esančiam iki 50 km atstumu, ir būti paleista iš įprasto orlaivio arba bepilotės skraidyklės, nurodė „Fars“.

„Balaban“ yra valdoma pagal Pasaulinės vietos nustatymo sistemos (GPS) signalus ir jutiklių informaciją. Ši raketa taip pat turi išskleidžiamus sparnus ir gali būti nešama orlaivio.

Tuo tarpu į šilumos šaltinius reaguojanti „Ghaem“ gali smogti taikiniui 50 cm tikslumu.

Šie nauji ginklai buvo pademonstruoti tvyrant padidėjusiai įtampai tarp Irano ir Jungtinių Valstijų bei jų sąjungininkių Hormūzo sąsiauryje – gyvybiškai svarbiame vandens kelyje, leidžiančiame Vidurio Rytų šalims eksportuoti naftą į Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos rinkas.

Įtampa didėjo nuo praeitų metų, kai JAV nusprendė vienašališkai pasitraukti iš 2015 metų sutarties dėl Irano branduolinės programos ir pradėjo griežtinti „maksimalaus spaudimo“ politiką šiitiškos respublikos atžvilgiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt