Pasaulyje

2019.08.06 14:53

Košmariškas skrydis: besileidžiančio lėktuvo salonas prisipildė dūmų, pilotas dėvėjo dujokaukę

LRT.lt2019.08.06 14:53

„British Airways“ lėktuvu iš Londono į Valensiją skridę žmonės nejuokais išsigando. Likus nedaug laiko iki numatyto tūpimo lėktuvo salonas staiga prisipildė dūmų, o orlaiviui sustojus keleiviai evakavosi pripučiama čiuožykla, rašo BBC.

Lėktuvu skridusi Gayle Fitzpatrick BBC pasakojo, jog įgulos nariai nepaaiškino keleiviams, kas įvyko, pasirodžius dūmams dalis dėvėjo pilnas deguonies kaukes bei nuo gaisro apsaugančius drabužius.

Lėktuvo salonas dūmų prisipildė likus 10 minučių iki jo nusileidimo Valensijoje.

Košmariškas skrydis: Valensijoje besileidžiančio lėktuvo saloną užtvindė tiršti ir aitrūs dūmai

„Labai greitai nebegalėjau matyti žmonių sėdinčių per dvi eiles nuo manęs“, – pasakojo kita keleivė Rachel Jupp. Ji pasakoja girdėjusi komandas gulti kuo žemiau ir kvėpuoti ten esančiu mažiau užterštu oru.

Lėktuvo pilotui pavyko nutupdyti orlaivį švelniai. Paaiškėjo, kad jo kabina taip pat buvo pilna dūmų, o pilotas dėvėjo dujokaukę.

Kai orlaivis nusileido, keleiviams buvo duotas nurodymas čiuožti avarine čiuožykla ir kuo skubiau bėgti tolyn nuo lėktuvo.

Incidentas kilo BA422 skrydyje iš Londono Heathrow oro uosto į Valensiją. „British Airwais“ išplatintame pranešime nurodoma, jog lėktuvas artėdamas prie Valensijos patyrė „techninę problemą“. Oro linijos atsiprašė visų 175 lėktuvu skridusių žmonių.

3 keleiviai po evakuacijos buvo nugabenti į ligoninę, tačiau netrukus jie buvo išleisti namo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt