Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.06 11:55

Pekinas griežtai perspėja Honkongo protestuotojus: kas žaidžia su ugnimi, nuo jos ir žus

atnaujinta 11.56
BNS 2019.08.06 11:55

Kinijos centrinė vyriausybė antradienį perspėjo Honkongo protestuotojus, kad jie neturėtų nuvertinti „didžiulės centrinės valdžios galios“.

Per Pekine surengtą spaudos konferenciją Kinijos valstybės tarybos Honkongo ir Makao reikalų biuro atstovas Yang Guangas taip pat pareiškė, kad „tie, kas žaidžia su ugnimi, nuo jos ir žus“.

Tai vienas griežčiausių Kinijos centrinės vyriausybės įspėjimų dėl protestų pusiau autonominiame Honkonge, kurį yra apėmęs chaosas dėl kelis mėnesius besitęsiančių neramumų.

Pirmuosius protestus išprovokavo visuomenės nepritarimas planuotam ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymui, o neilgai trukus mitingai peraugo į judėjimą dėl didesnės apimties demokratinių reformų ir laisvių apsaugos.

Yang Guangas sakė, kad „radikalūs protestai... smarkiai pakenkė Honkongo gerovei ir stabilumui, nugramzdindami jį į pavojingą chaosą“.

Anot jo, Kinijos vyriausybė toliau „tvirtai palaiko“ tiek Honkongo policiją, sulaukusią griežtos kritikos dėl savo veiksmų tramdant protestuotojus, tiek Carrie Lam, paskirtą vadovauti Honkongui Pekinui lojalaus komiteto ir spaudžiamą protestuotojų atsistatydinti.

Kreipdamasis į „nusikaltėlius“, kurie, anot Yang Guango, atsakingi už neramumus, pareigūnas juos griežtai įspėjo: „Nesuklyskite vertindami padėtį ir nepalaikykite mūsų santūrumo silpnumu... Tinkamai įvertinkite centrinės vyriausybės ryžtą ir didžiulę galią.“

Sulaikyti 148 asmenys

Honkongo policija antradienį pranešė, kad per išvakarėse vykusius protestus ir susirėmimus su pareigūnais buvo sulaikyti 148 asmenys – daugiausia per pastaruosius du mėnesius, kai mieste prasidėjo prodemokratinės demonstracijos.

„Per vakarykštę operaciją policija sulaikė 148 žmones – 95 vyrus ir 53 moteris, 13–63 metų amžiaus“, – žurnalistus informavo inspektorius Johnas Tse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi