Pasaulyje

2019.08.06 11:50

JT: Š. Korėja iš kiberatakų uždirbo 2 mlrd. dolerių, juos naudoja ginklų gamybai

LRT.lt2019.08.06 11:50

Rengdama kibernetines atakas Šiaurės Korėja uždirbo bent 2 mlrd. dolerių, kuriuos investavo į savo ginklų gamybos programą, rodo Jungtinių Tautų ataskaita, kurią cituoja CNN.

Ataskaita buvo pateikta JT komitetui, atsakingam už sankcijas Šiaurės Korėjai. Joje Pchenjanas yra kaltinamas programišių pagalba atlikęs „suklastotas finansines transakcijas iš finansinių institucijų ir kriptovaliutų keitimo mechanizmų, plovęs neteisėtai įgytas lėšas, kad išvengtų tarptautinių sankcijų“, nurodo CNN.

Tyrėjai nustatė, kad šios lėšos gali būti naudojamos vystant režimo branduolinių ginklų ir balistinių raketų programas. CNN gavo šios ataskaitos santrumpą.

Anot portalo, ekspertai nurodo, jog Šiaurės Korėja daug investavo į kibernetinius išteklius ir sukūrė gabių programišių tinklą, kurio pagalba apeidinėja JAV ir JT sankcijas.

Antradienį Šiaurės Korėja išbandė dar dvi, kaip manoma, trumpo nuotolio balistines raketas. Tai jau ketvirtas ginklų bandymas per 2 savaites.

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas derasi dėl režimo branduolinės programos nutraukimo, o ekspertai naujausius raketų bandymus vertima kaip galios demonstravimą siekiant geresnių susitarimo sąlygų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.