Pasaulyje

2019.08.05 15:00

Po savaitgalio šaudynių Trumpas siūlo griežtinti ginklų kontrolę

ELTA 2019.08.05 15:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino respublikonus ir demokratus susitarti dėl griežtesnės ginklų kontrolės. Pasak jo, Ginklų kontrolės įstatymas gali būti susijęs su jo paties siūloma imigracijos reforma.

„Respublikonai ir demokratai turi eiti išvien ir sukurti prielaidas griežtesnėms patikroms, galbūt suporuojant šį įstatymą su taip reikalinga imigracijos reforma“, – tviteryje rašė D. Trumpas, besiruošdamas kreiptis į amerikiečius po šalį sukrėtusių šaudynių Teksase ir Ohajuje, kuriose žuvo 29 žmonės.

„Turime išgauti ką nors gero, gal netgi PUIKAUS, iš šių dviejų tragiškų įvykių“, – tikino JAV prezidentas.

Ginklų kultūra yra itin įsišaknijusį JAV, o bandymai sugriežtinti ginklų kontrolę vis dar skaldo šalį, nors masinės šaudynės yra itin dažnos. Teksase ir Ohajuje įvykdytos žudynės buvo jau 250-os ir 251-os masinės šaudynės JAV, teigia nevyriausybinė organizacija „Gun Violence Archive“. Ši organizacija masines šaudynes apibrėžia kaip įvykį, kurio metu nuo kulkų žuvo ar buvo sužeisti mažiausiai 4 žmonės.

Po savaitgalio įvykių D. Trumpas tvirtino, kad „šioje šalyje nėra vietos neapykantai“, tačiau dėl šaudynių jis kaltino psichikos sutrikimus, nors policija nėra patvirtinusi, kad šauliai iš tikrųjų turėjo problemų su psichika.

„Iš tikrųjų yra žmonių, kurie yra labai, labai psichiškai nesveiki. Turime tai sustabdyti. Mūsų šalyje tai vyko metų metus“, – sekmadienį sakė D. Trumpas.