Pasaulyje

2019.08.05 12:37

Rusija perspėja: nutrūkus raketų sutarčiai, ims stiprinti savo ginkluotę

ELTA2019.08.05 12:37

Rusija imsis priemonių, kad užtikrintų savo saugumą po to, kai žlugo Šaltojo karo laikus menanti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutartis, pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

„Dėl naujų grėsmių, kurias generuoja JAV, mes, žinoma, imsimės priemonių, kad užtikrintume savo pačių saugumą. Tačiau, kaip jau sakė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, mūsų šalis nedislokuos žemyninių trumpojo ir vidutinio nuotolio raketų Europoje ar kituose regionuose, kol ten neatsiras atitinkamos amerikietiškos raketos.

Raginame Vašingtoną atsakingai į tai žiūrėti ir atsisakyti planų dislokuoti tokias sistemas. Mes esame atviri konstruktyviam dialogui su JAV INF sutarties ar kitomis strateginio stabilumo užtikrinimo temomis“, – spaudos konferencijoje kalbėjo S. Riabkovas.

Pasak jo, Rusija bus priversta didinti savo trumpojo ir vidutinio nuotolio raketų arsenalą, jei nebus įvykdytas moratoriumas tokių raketų dislokavimui.

„Jei nebus susitarimų ar abipusio moratoriumo, vienintelis būdas užtikrinti mūsų saugumą – sukurti daugiau potencialo šioje srityje, kuris galėtų sukrėsti mūsų oponentus ir priversti juos žiūrėti į įvykius ne taip paviršutiniškai“, – įspėjo S. Riabkovas.

Rusijos užsienio reikalų viceministras taip pat patikino, kad, planuodama savo karinius veiksmus, Rusija darys prielaidą, jog JAV dislokuos raketų paleidimo sistemas Japonijoje.

„Universalio paleidimo sistemos MK-41, kurios, regis, atsiras Japonijoje, gali būti panaudotos paleidžiant vidutinio nuotolio sparnuotąsias raketas. Taigi, planuodami karinius veiksmus, mes tikrai į tai atsižvelgsime“, – patikino S. Riabkovas.

Vasario pradžioje JAV paskelbė vienašališkai pasitraukiančios iš INF sutarties, nes mano, kad Rusija ją pažeidinėja. Netrukus tą patį padarė ir Rusija. Dėl to praeitą savaitę sutartis oficialiai nustoja galioti.

INF sutartis, kurią 1987 m. gruodžio 8 d. pasirašė tuometis JAV prezidentas Ronaldas Reaganas ir SSRS vadovas Michailas Gorbačiovas, draudžia gaminti ir turėti iš sausumos paleidžiamas branduolinį ginklą nešti galinčias sparnuotąsias raketas, kurių veikimo nuotolis – nuo 500 iki 5 500 km.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt