Pasaulyje

2019.08.05 12:33

Apklausa: trečdalis rusų sovietų valdžią laiko artimesne žmonėms nei šiandienį režimą

LRT.lt 2019.08.05 12:33

Dauguma rusų mano, kad vėlyvuoju sovietmečiu, šalies valdžia buvo artimesnė žmonėms, nei šiandien valdant Vladimirui Putinui. Tai rodo naujausi apklausų duomenys, kuriuos skelbia „The Moscow Times“.

Pirmadienį paskelbtais Levados centro apklausų duomenimis, 29 proc. rusų 8 deš. pabaigos–9 deš. pradžios Sovietų Sąjungos valdžią pavadino „artima žmonėms“. Ketvirtadalis apklaustųjų sakė, jog sovietų valdžia buvo „stipri ir tvari“, 22 proc. ją vadino „teisinga“, o 20 proc. – „teisėta“.

Tuo tarpu šiandieninę Rusijos valdžią 41 proc. apklaustųjų apibūdino kaip „kriminalinę ir korumpuotą“, o 31 proc. kaip „nutolusią nuo žmonių ir svetimą“, rašo „The Moscow Times“.

Dar 24 proc. šiandienos režimą vadino „biurokratiniu“, 19 proc. – „trumparegiu“, 15 proc. – „nenuosekliu“.

Levados centro vadovas Levas Gudgovas leidiniui „Vedomosti“ sakė, jog apklausoje žmonės buvo prašomi pasirinkti iš nurodytų atsakymo variantų, o tai „susilpnina žmonių savikontrolę atsakyti komformistiškai“. Apklausoje dalyvavo 1608 Rusijos gyventojai, nurodo „The Moscow Times“.

Pastaruoju metu Rusijos prezidento V. Putino reitingas smunka, ypač dėl lėtėjančios šalies ekonomikos ir didelio skurdo. Tačiau vis daugiau rusų reiškia pozityvią nuomonę ir nostalgiją Sovietų Sąjungai, buvusio diktatoriaus Josefo Stalino reitingas neseniai pasiekė aukštumas, nurodo „The Moscow Times“.