Pasaulyje

2019.08.05 11:49

Vokietija siūlosi vadovauti saugumo misijai prie Irano krantų

ELTA 2019.08.05 11:49

Vokietijos vyriausybės transatlantinio bendradarbiavimo koordinatorius teigė, kad Vokietija galėtų vadovauti ES pristatytai laivybos misijai, kuri būtų skirta apsaugoti prekybinius laivus, plaukiančius per Persijos įlanką ir Hormūzo sąsiaurį.

„Vokietija turėtų prisiimti vadovės vaidmenį ES planuojamoje apsaugos misijoje, – laikraščiui „Passauer Neue Presse“ sakė Peteris Beyeris. – Turime saugumo interesų ir įsipareigojimų regionui – privalome į visa tai atsižvelgti.“
Jis atmetė galimybę dalyvauti bet kokioje panašioje misijoje, kuriai vadovautų JAV.

„Jei Vokietija dalyvautų misijoje, kuriai vadovautų JAV, ir įtampa paaštrėtų, šaliai kiltų grėsmė galiausiai būti įtrauktai į karinę misiją“, – sakė P. Beyeris. Jis nurodė, kad tokia baigtis tikrai nėra šalies interesas.

Praėjusią savaitę užsienio reikalų ministras Heiko Maasas vizito Lenkijoje metu aiškiai išreiškė poziciją, kad „Vokietijos vyriausybė neįsitrauks į laivybos misiją, kurią pristatytų ir kuriai vadovautų JAV“.

Vokietija kartu su Prancūzija ir Didžiąja Britanija siekia išlaikyti Irano branduolinį susitarimą ir po JAV pasitraukimo.