Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.04 09:35

Honkongo policija per naujus neramumus areštavo per 20 protestuotojų

BNS 2019.08.04 09:35

Honkonge protestuotojų ir teisėsaugos pareigūnų konfrontacijai užsitęsus iki vėlumos, policija už neteisėtą susibūrimą ir užpuolimus areštavo daugiau kaip 20 žmonių.

Pasak policijos, kai kurie protestuotojai šeštadienį į pareigūnus svaidė padegamąsias bombas, plytas, stiklinius butelius ir kitokius daiktus, atsisakė skirstytis.

Taiki demonstracija už demokratiją susirėmimais virto protestuotojams ignoravus policijos raginimus laikytis nustatyto maršruto ir pasiskirsčius po įvairias vietas Honkongo šiauriniame Kaulūno rajone.

Kai kurie protestuotojai blokavo kelias gatves ir svarbų tunelį, o kiti apsupo dvi policijos nuovadas ir apgadino automobilius vienoje stovėjimo aikštelėje.

Sekmadienį taip pat planuojamos dvi eitynės – viena Honkongo saloje, kita – Cung Kvan O rajone. Taip pat pirmadienį numatytas visuotinis streikas ir eitynės septyniose vietose.

Regis, šie raginimai streikuoti sulaukia daugiau dėmesio nei ankstesni protestai, o daugybė organizacijų ir profsąjungų pažadėjo prisijungti prie protestuotojų.

Honkonge didžiuliai mitingai vyksta jau aštuntą savaitgalį iš eilės. Per šiuos protestus dažnai įvykdavo policijos ir ryžtingai nusiteikusių protestų dalyvių įnirtingų susirėmimų.

Pagal 1997 metų Honkongo perdavimo Kinijai susitarimą miestui buvo suteikta teisių ir laisvių, kurios negalioja žemyne, įskaitant nepriklausomą teismų sistemą ir žodžio laisvę.

Visgi daugelis teigia, kad šios teisės yra vis labiau varžomos, ir pateikia tokių pavyzdžių, kaip žemyninėje Kinijos dalyje pradingstantys disidentai knygų pardavėjai, nušalinami garsūs politikai ir įkalinami demokratiją palaikantys protestų lyderiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi