Pasaulyje

2019.08.03 15:20

Talibanas: Dohoje prasidėjo naujas JAV ir Talibano derybų ratas

BNS2019.08.03 15:20

Šeštadienį Dohoje atnaujintos JAV ir Talibano derybos, kuriomis siekiama nutraukti beveik 18 metų trunkantį karą Afganistane, pranešė Talibanas.

„Šiandien prasidėjo derybos“, – naujienų agentūrai AFP Dohoje pranešė Talibano politinis atstovas Suhailas Shaheenas.

2001 metais į Afganistaną įsiveržusios ir Talibano režimą nuvertusios Jungtinės Valstijos planuoja išvesti tūkstančius karių ir tikisi proveržio derybose.

Vis dėlto bet koks karių išvedimas priklausys nuo to, ar šis islamistų judėjimas ryšius su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“ ir pažabos išpuolius.

Vašingtonas tikisi pasiekti taikos susitarimą su Talibanu iki rugsėjo 1 dienos, prieš įvykstant rinkimams Afganistane, kurie numatyti rugsėjį, taip pat prieš 2020 metais vyksiančius JAV prezidento rinkimus.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį Baltuosiuose rūmuose žurnalistams pareiškė: „Padarėme didelę pažangą. Mes tariamės.“

Vašingtono vadovaujama koalicija nuvertė Talibano vyriausybę, apkaltinusi suteikus prieglobstį „al Qaeda“ džihadistams, kurie prisiėmė atsakomybę už 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolius prieš Jungtinės Valstijas, per kuriuos žuvo beveik 3 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.