Pasaulyje

2019.08.03 15:05

Rusijos opozicijos lyderė sulaikyta, prieš įvykstant demonstracijai

pradėjo areštuoti ir protestuojančius; atnaujinta 15.26
ELTA, BNS2019.08.03 15:05

Prieš įvykstant nesankcionuotam protestui Maskvoje, šeštadienį buvo sulaikyta viena Rusijos opozicijos lyderių Liubovė Sobol, praneša BBC.

L. Sobol sėdėjo taksi automobilyje, kuris turėjo nuvežti ją į demonstracijos vietą, bet policijos pareigūnai ją sučiupo ir nusitempė į juodą mikroautobusą, kuris greitai nuvažiavo.

Protestuotojai Rusijos sostinėje renkasi po to, kai valdžia uždraudė opozicijos kandidatams, įskaitant L. Sobol, dalyvauti vietos valdžios rinkimuose Maskvoje.

Teisininkė ir vaizdo tinklaraštininkė buvo paskelbusi bado streiką ir ragino žmones rinktis į nesankcionuotą protestą šeštadienį.
Liepos mėnesį ji ant sofos buvo ištempta iš rinkimų komisijos biuro.

Taip pat liepą teisėsaugininkai suėmė daugiau nei tūkstantį demonstracijos dalyvių.

Rinkimų prievaizdai uždraudė opozicijos kandidatams dalyvauti rugsėjo 8 d. įvyksiančiuose Maskvos savivaldos rinkimuose. Protestuotojai teigia, kad taip pasielgta dėl politinių priežasčių.

Šeštadienį protestuotojus tikimasi išvysti Maskvos gatvėse, nepaisant neseniai įvykusių suėmimų ir draudimo rengti naujas demonstracijas.

Pradėjo areštuoti ir protestuotojus

Maskvos policija šeštadienį pradėjo areštuoti protestuotojus, dalyvaujančius nesankcionuotose opozicijos eitynėse, kad išreikštų palaikymą nepriklausomiems kandidatams, kuriuos buvo atsisakyta įregistruoti prieš kitą mėnesį vyksiančius Rusijos sostinės tarybos rinkimus, pranešė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

"Iki 14 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos) laiku nesuderintame renginyje Maskvos centre dalyvavo apie 350 žmonių. Už viešosios tvarkos pažeidimus buvo sulaikyta 30 žmonių", - pranešė sostinės policija.

Tuo metu informaciją apie areštus renkanti nevyriausybinė organizacija „OVD Info“ nurodė, kad per taikų protestą Maskvoje iki 15 val. buvo sulaikyta mažiausiai 89 žmonės.

„OVD Info“ nurodė, kad šie žmonės buvo areštuoti praėjus apie 40 minučių nuo planuotų opozicijos eitynių vadinamuoju Maskvos bulvarų žiedu pradžios.

Prieš rinkimus į Maskvos dūmą rinkimų komisija atsisakė įregistruoti 57 asmenis, daugiausiai – nepriklausomus opozicijos kandidatus, o šis žingsnis išprovokavo vieną didžiausių politinių konfliktų Rusijoje per pastaruosius kelerius metus.

Opozicija Maskvoje organizavo virtinę protestų, pritraukdavusių iki 22 tūkst. žmonių, o vėl vėliausią didelę demonstraciją praeitą savaitgalį policija sulaikė beveik 1,4 tūkst. protestuotojų ir pradėjo baudžiamąjį tyrimą.

Tarp sulaikytųjų buvo opozicijos veikėjai Ivanas Ždanovas, Julija Galiamina, Dmitrijus Gudkovas ir Ilja Jašinas; jiems buvo skirtos administracinio arešto bausmės.

Rusijos tyrimų komitetui pradėjus baudžiamąjį tyrimą dėl masinių neramumų sukėlimo ir smurto prieš teisėsaugos pareigūnus įtarimai buvo iškelti dešimčiai asmenų, iš kurių penki buvo suimti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt