Pasaulyje

2019.08.03 15:01

Indonezijoje per galingą žemės drebėjimą žuvo mažiausiai keturi žmonės, keletas sužeista

BNS 2019.08.03 15:01

Tankiai apgyventoje Indonezijos Javos saloje mažiausiai keturi žmonės žuvo ir dar keli buvo sužeisti per galingą žemės drebėjimą, dėl kurio trumpam buvo paskelbtas cunamių pavojus, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Penktadienį vakare 6,9 balo požeminiai smūgiai, kurių epicentras buvo jūros dugne maždaug už 147 km nuo Sumuro, esančio į pietvakarius nuo sostinės Džakartos, gyventojus privertė sprukti į aukštesnes vietas. Džakartoje daugybė žmonių išbėgo iš pastatų į gatves.

Indonezijos nacionalinė atsako į stichines nelaimes koordinavimo agentūra buvo perspėjusi, kad šis drebėjimas gali sukelti iki trijų metrų aukščio bangas, bet cunamių perspėjimas po kelių valandų buvo atšauktas.

Šeštadienį agentūros atstovas Agusas Wibowo sakė, kad per žemės drebėjimą trys žmonės mirė nuo širdies smūgio.

Dar vienas žmogus mirtinai susitrenkė parkritęs, kai mėgino išbėgti iš savo namų, pridūrė pareigūnas.

Dar keturi žmonės buvo sužeisti, o daugiau kaip tūkstantis buvo evakuoti į laikinus prieglobsčius sakė pareigūnai. Dalis evakuotųjų yra kaimyninės Sumatros salos gyventojai.

Evakuotieji sugrįžo namo, kai tarnybos pranešė, kad pavojus nebegresia.

Požeminiai smūgiai apgadino daugiau kaip 200 pastatų, iš jų apie 13 sugriuvo, pridūrė agentūra, patikslinusi ankstesnius pranešimus, kad sugriuvo daugiau kaip 30 pastatų.

„Girdėjosi griaudėjimas, tarsi virš galvos skristų lėktuvas. Taip smarkiai išsigandau, kad pradėjau bėgti“, – 69 metų Isah (Isa), kaip ir daugelis indoneziečių, turintis tik vardą, sakė būdamas evakuacijos centre Pandeglange, esančiame pietvakariniame Javos gale.

Gruodį šio regiono pakrantėms smogė ugnikalnio išsiveržimo sukeltas cunamis, nusinešęs daugiau kaip 400 žmonių gyvybių.

Indoneziją, esančią vadinamajame Ramiojo vandenyno „ugnies žiede“, kur susiduria tektoninės plokštės, dažnai ištinka žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.

Pernai per 7,5 balo žemės drebėjimą ir jo sukeltą cunamį Palu mieste Sulavesio saloje žuvo daugiau kaip 2,2 tūkst. žmonių, o dar apie tūkstantis paskelbti dingusiais.

2004 metų gruodžio 26 dieną katastrofinis 9,1 balo žemės drebėjimas, įvykęs prie Sumatros salos krantų, sukėlė milžinišką, nusiritusį per Indijos vandenyno regioną ir nusinešusį apie 220 tūkst. gyvybių, įskaitant maždaug 170 tūkst. – pačioje Indonezijoje.