Pasaulyje

2019.08.03 13:42

Prancūzijoje sudužus priešgaisriniam lėktuvui žuvo pilotas

BNS 2019.08.03 13:42

Prancūzijos pietuose vieno priešgaisrinio lėktuvo pilotas penktadienį žuvo jo orlaiviui sudužus per jau keturias dienas liepsnojančio gaisro gesinimo operaciją, pranešė vietos pareigūnai.

Nelaimė įvyko apie 17 val. 20 min. vietos (18 val. 20 min. Lietuvos) laiku; pradėtas jos priežasčių tyrimas, sakė regiono prokuroras Ericas Maurelis.

Pasak jo, gaisras, nuo antradienio išdeginęs beveik 800 ha miškų, viržynų ir vinuogynų Ženerako miestelio apylinkėse, galėjo buvo sukeltas tyčia.

Prancūzijos premjeras Edouard'as Philippe'as ir vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras (Kristofas Kastaneras) pareiškė užuojautą dėl lakūno žūties.

Nacionalinė ugniagesių federacija taip pat išreiškė liūdesį dėl šio incidento ir pažymėjo, kad „kasdien teikiančių pagalbą darbas neatsiejamas nuo rizikos“.

Per incidentą netoli Ženerako nukrito Civilinės saugos tarnybos lėktuvas „Tracker“. Šio tipo orlaiviai yra mažiausi iš Prancūzijoje naudojamų gaisrams gesinti; kiekvienas jų gali nešti iki 3,6 tūkst. litrų vandens.

Vis dėlto tokios nelaimės yra itin retos

Vienas priešgaisrinis „Canadair“ lėktuvas 2005 metų rugpjūtį nukrito į jūrą ties Kalvio miesteliu Korsikos saloje.

Gaisras ties Ženeraku tebeliepsnoja, genamas smarkaus vėjo, sakė vietos ugniagesių vadas Jacques'as Pages'as (Žakas Pažesas). Jis perspėjo, kad padėtis šeštadienį gali dar labiau pablogėti.

Ženerako meras Fredericas Touzellier kėlė prielaidą, kad gaisras buvo tyčia sukeltas.

„Tai nusikaltimas, neabejotina“, – jis sakė televizijai BFM prieš sudūžtant lėktuvui.

„Keli gaisrai prasidėjo vienu metu skirtingose vietose. Neįstengiame su jų suvaldyti. Vėjuota ir karšta“, – aiškino jis.

Meras naujienų agentūrai AFP sakė, kad buvo evakuota apie 20 namų ir kad žmonės buvo įkurdinti Ženerako pilyje bei mokykloje.

Penktadienio vakare visame Garo departamente buvo mobilizuota apie 530 ugniagesių ir 100 karo policininkų. Vien Ženerako gaisrui gesinti naudojama 140 priešgaisrinių mašinų ir keturi lėktuvai „Canadair“.