Pasaulyje

2019.08.03 12:52

Jungtinės Karalystės premjeras apsilankė miestelyje, kuriam pavojų kelia užtvanka

Karolis Broga, ELTA 2019.08.03 12:52

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas penktadienį susitiko su gelbėtojų komandomis, taisančiomis iš dalies apgriuvusią užtvankos sieną, kuriai sugriuvus būtų užlietas Anglijos Veili Bridžo miestelis, praneša naujienų agentūra dpa.

B. Johnsonas susitiko su Veili Bridžo gyventojais, kuriems teko evakuotis į gretą esantį miestelį. Pasak jo, užtvankos būklė rizikinga, bet stabili. Premjeras žmones užtikrino, kad, jei jų namai būtų sunaikinti, jie būtų „tinkamai apgyvendinti“.

Ilgai užsitęsusios smarkios liūtys ketvirtadienį apgadinto Derbišyro grafystėje esančio 180 metų senumo Todbruko rezervuaro pylimą.

Daugiau nei tūkstantis žmonių išvyko iš savo namų dėl grėsmės, kad užtvanka gali griūti. Karinių oro pajėgų sraigtasparniai mėtė smėlio maišus prie užtvankos sienos. Tuo metu 150 ugniagesių stengėsi išleisti vandenį iš rezervuaro naudodami pompas.

Nors penktadienį spaudos konferencijos metu paskelbta, kad vandens lygis užtvankoje sumažėjo, Derbišyro policija perspėjo, kad žmonių gyvybei vis dar gresia pavojus tuo atveju, jei užtvankos siena sugriūtų. Todėl vietos gyventojams nurodoma vadovautis policijos patarimais ir laikytis atokiau nuo Veili Bridžo. Nepaisant to, jiems leidžiama apsilankyti namuose, kad galėtų pasirūpinti naminiais gyvūnais.